Die 5 lustigsten Online-Dating Beiträge

ob es ist oder nicht Weg zu am Ende sein oder nicht, Online-Dating-Sites ist tatsächlich urkomisch. Ich bin sicher Damen, die sich versammeln Beschäftigung Freunde und eine Flasche mit Wein nur zu durchlesen durch Benutzer Benutzer nach großartigen mach dich lustig über. Es ist nicht weil Profile sind verfasst werden …

Lexo me shume

Indice The Women , Peace, and protection nazioni salute e responsabilizzazione

The information: Supportato da una multinazionale research team, the Women, Peace e protezione Indice misure donna benessere su a mondiale scale e ranking 167 paesi in base a come bene trattano donne . L’Indice dipende da informazioni fattori che cattura cruciale aspetti – a partire da leggi|leggi e regolamenti|legislazione|regolamenti|normative|norme|linee guida|leggi|discriminatorie} …

Lexo me shume

Leter nga Klodi.

I nderuar gjykates !I nderuar z. President i Republikes !I nderuar z. Kryeminister !I nderuar z. Minister ! I dashur popull shqiptar ! Une qe po ju shkruaj, isha nje shtetas shqiptar. Emri im ishte Klodi, keshtu me therrisnin familja ime, keshtu edhe miqte e mi. Per ju dhe per …

Lexo me shume

Koha, armiku im.

Koha, armiku im

E keni parasysh besoj stinen e vjeshtes? E imagjinoni kur gjethet e verdha mbulojne siperfaqen e tokes. Kur bien fshehin me stil barin e thate, apo edhe ate qe ka ngelur pak jeshil akoma. Bien persiper tij sikur duan ti marrin frymen. Sikur duan ti thone qe koha jote mbaroi, …

Lexo me shume

Kur malet takohen…

kur malet takohen

Faktikisht asnje mal nuk u takua. Dhe te them te verteten asnje takim nuk ndodhi. Por jane disa momente ne jete qe mund te jene fatlume, ose shume fatale. Te pashe… Ishe ti. Ishte e vertete. Floket e tu qe te binin mbi supe i njoha menjehere. Ecja jote ishte …

Lexo me shume

Endrra ne sirtarin tim…

Nje mal me endrra. Ose me mire nje jete e tere me endrra. Iluzione, qe truri i prodhon me apo pa dashje, por qe ato riperterihen dhe behen deshira te paplotesuara. Eh… kjo mendja ime. Si nuk resht se menduari per ty. Skenare te paarritshme qe i nderton ne pak …

Lexo me shume

Audi. Nenkuptimi i logos me kater rrathe.

Audi. Nenkuptimi i logos me kater rrathe.

Audi. Nenkuptimi i logos me kater rrathe.   Per invesitoret kryesore kjo logo ka nje domethenie. Por perpara se te ju tregojme lexoni historine e meposhtme. Gjigandi i makinave luksoze Audi ka gjetur pak problem ne perditshmerine e saj. Komiteti Olimpik Boteror vendosi te provoje fatin duke i bere padi …

Lexo me shume

Gjergj Fishta – Gjuha Shqype (Gjuha shqipe)

gjergj fishta gjuha shqype

Gjergj Fishta – Gjuha Shqype (Gjuha shqipe) “Gjuha Shqype” Porsi kanga e zogut t’verës, qi vallzon n’blerim të prillit, porsi i ambli flladi i erës qi lmon gjit e drandofillit. Porsi vala e bregut t’detit, porsi gjâma e rrfès zhgjetare, porsi ushtima e nji tërmetit, ngjashtu â’ gjuha e jonë …

Lexo me shume