Momente…

Kur bie shi
Ndodh disa here qe me vetedije te plote truri yne krijon nje imazh sipas deshires se tij. Mendja dhe shpirti ne ate moment dobesie besojne te gabimi qe truri ben. Kje eshte ajo qe une do ta quaja : melankoli. A do me kujtosh gjithmone ? Shume do...
Lexoni me shume

Trendafil.

trendafil
I dua trendafilat. Sa here kaloj ne oborrin tim nuk e humbas rastin te sodis bukurine e tyre e shume here te thith aromen qe leshojne. Por kesaj here kam nje trendafil te pacmueshem perpara meje. E ulur prane dritares, me floket qe te bien ne sy, qe...
Lexoni me shume

Krusita – Akull (Kenga Magjike 2018) Teksti

Krusita - Akull (Kenga Magjike 2018) Teksti
[Strofa:1] Tani, me kembet zbathur Me zemren akull Po eci neper shi T’kam dasht Ne krahet e mija Si mund ta dija Sa vret nje dashuri (Uuooo) [Refreni:] Merre jeten time t’a kam fal Merre edhe frymen t’a kam fal Po t’i jap mos pyet, po t’i jap...
Lexoni me shume

Ardit Cuni & Daniela Toci – QAJ (Teksti)

Ardit Cuni & Daniela Toci - QAJ (Teksti)
[Arditi]  Ai, une jam ai  Si engjell mbrojtes jam per ty  Thjesht doren ma shtrengo  Me mbaj, s’te leshoj  Ate kalova une dikur  Ty s’ta uroj  Do e gjejm, ma beso  Nje motiv, askush nuk do t’lendoj  S’ja lejoj  [Arditi&Daniela]  Dua te qaj  Lotin brenda dot se mbaj ...
Lexoni me shume

Butrint Imeri – Kush? (Teksti)

Butrint Imeri - Kush? (Teksti)
[REF. 2x:]    E kush ta fshin  kush ta fshin ty lotin n’sy  kush ta kthen buzqeshjen ty  a t’don ai  qysh t’kom dasht une ty  A ke harru  çdo deshire ta kom plotsu  un e di  jom tu t’mungu  njejt si ti prej kur je shku  a...
Lexoni me shume

Kanita – S’jemi Me (teksti)

Kanita - S'jemi Me (teksti)
Ti je per mua  Ti je per mua gjithçka  Tani po vuaj, s’di si ta quaj  Pas teje u humba  Pas teje u humba e gjall  Veten e shuajta, zemren se rujta  Ashtu te doja (aaa)  Nuk te ndryshoja (aaa)  Prap ty te doja (aaa)  S’kam me lot,...
Lexoni me shume

10 Rastet kur miqte e mire na lendojne thelle ne shpirt.

10 Rastet kur miqte e mire na lendojne thelle ne shpirt.
Miqtë që janë shumë egocentrikë dhe negativë mund të na bëjnë shumë dëm për shëndetin tonë mendor: Me qëndrimin e tyre ata rrezikojnë të na vjedhin lumturinë dhe është më mirë të ndahemi prej tyre. Edhe pse ndonjëherë mund të jetë po aq e dhimbshme sa kur ndahemi...
Lexoni me shume

Pse zgjohemi qe ne mengjes me dhimbje koke?

Pse zgjohemi qe ne mengjes me dhimbje koke?
Dita e mirë shihet që në mëngjes. Nëse e filloni ditën me dhimbje koke dhe tempuj që pulsojnë në njërën ose në të dy anët, nuk do të thotë se do të jetë një “mëngjes i mirë”. Pse zgjohemi me dhimbje koke? Përgjigjen na e jep Dr. Vincenzo...
Lexoni me shume

 • Kalendar

  December 2018
  M T W T F S S
  « Nov    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31