Si te bejme kasate. Embelsire tradicionale e fresket.

Si te bejme kasate. Embelsire tradicionale e fresket.
Perberesit : 1 liter qumesht 2 kokrra veze 1 filxhan caji sheqer 100 gr arra te grira 1 pakete vanilje 3 luge gjelle niseshte 2 luge gjelle kakao     Pergatitja : Ne nje tenxhere hedhim qumeshtin. Shtojme niseshten ne te. I perziejme vazhdimisht qe te tretet niseshtja. Shtojme edhe...
Lexoni me shume

Disa sjellje qe e zgjasin jeten e njeriut me me shume se 10 vjet.

Disa sjellje qe e zgjasin jeten e njeriut me me shume se 10 vjet.
Sipas studimit të Harvardit: ndërprerja e pirjes së duhanit, alkooli i ulët, kontrolli i peshës, ushqimi i shëndetshëm  sporti..     Merrni një dietë të shëndetshme, bëni ushtrime fizike rregullisht (të paktën 30 minuta në ditë). Mbani peshën trupore normale. Mos pini shumë alkool dhe mos pini duhan.....
Lexoni me shume

Kek me limon.

Kek me limon.
Perberesit : 2 veze 1 gote e gjysem sheqer lekuren e 1 limoni 3 luge leng limonit 5 luge kos 1 gote vaj 1 pluhur pjekes 1 gote e gjysem miell   Pergatitja : Rrahim vezet me sheqerin, vaniljen dhe pastaj shtojme lekuren e limonit dhe lengun. Shtojme...
Lexoni me shume

 • Kalendar

  May 2018
  M T W T F S S
  « Apr    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031