Te semuret shohin endrra qe ju paralajmerojne vdekjen.

Te semuret shohin endrra qe ju paralajmerojne vdekjen.
Te vuash nga nje semundje terminale do te thote qe i ke ditet e numeruara. Ndjesite qe perjetojne keta persona jane shume te vecante. Zakonisht refuzojne kurimet. Nuk kane me asnje shprese. Humbin besimin ndaj gjithkujt. Nuk binden as per te ngrene. Deri diku eshte e pranueshme nje...
Lexoni me shume

Kur zemra dhemb prej mungeses tende.

Shumekush nga ju mund te kete jetuar caste magjike qe asnjehere ne jete nuk i ka qelluar ti jetoje serish. Une jam ai njeriu me fat. Dashuria me ka trokitur ne dyert e zemres sime. Dhe une e kam mirepritur. Kisha endrren qe dikush te kujtohej per mua....
Lexoni me shume

A duhet te gaboj? Histori dashurie…

Ne jete jemi destinuar te perjetojme te gjithe gjerat qe kemi menduar qe asnjehere nuk do ndodhnin. Shpesh i mbyllim vetes te gjitha ato rruge te cilat na cojne drejte lumturise. Instiktivisht por edhe me vetedije te plote e cojme veten drejt shtigjeve qe askush nuk i njeh....
Lexoni me shume

Cfare vlen me shume sesa paraja ne jete?

Cfare vlen me shume sesa paraja ne jete?
Gabimi qe ne shpesh bejme eshte qe e kushtezojme jeten mbi gjerat materiale. Sigurisht kjo nuk eshte dicka komplet e gabuar, por privojme jeten nga shume te mira qe kemi. Nese ju japim me shume rendesi gjerave qe kemi, do te fillojme te ndihemi me me fat. Kjo...
Lexoni me shume

 • Kalendar

  May 2018
  M T W T F S S
  « Apr    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031