Home » Archive by categorySi Behet

Si te bejme kasate. Embelsire tradicionale e fresket.

Si te bejme kasate. Embelsire tradicionale e fresket.
Perberesit : 1 liter qumesht 2 kokrra veze 1 filxhan caji sheqer 100 gr arra te grira 1 pakete vanilje 3 luge gjelle niseshte 2 luge gjelle kakao     Pergatitja : Ne nje tenxhere hedhim qumeshtin. Shtojme niseshten ne te. I perziejme vazhdimisht qe te tretet niseshtja. Shtojme edhe...
Lexoni me shume

Kek me limon.

Kek me limon.
Perberesit : 2 veze 1 gote e gjysem sheqer lekuren e 1 limoni 3 luge leng limonit 5 luge kos 1 gote vaj 1 pluhur pjekes 1 gote e gjysem miell   Pergatitja : Rrahim vezet me sheqerin, vaniljen dhe pastaj shtojme lekuren e limonit dhe lengun. Shtojme...
Lexoni me shume

Tendenca e syzeve te diellit per kete vit

Tendenca e syzeve te diellit per kete vit Mode. stil class
Syzet e diellit jane nje aksesor i pandashem ne vere.    Rrezet e diellit jane  teper te demshme per syrin prandaj  eshte e rendesishme qe syzet te jene te nje marke serioze. Vetem keshtu ju mund te mbroheni sic duhet nga rrezet e rrezikshme ultraviolet.   Por, meqe do i blini...
Lexoni me shume

Torte e shpejte me biskota oreo!

Torte e shpejte me biskota oreo! Receta embelsirash
Torte me biskota Perberesit : 3-4 Pako biskota Oreo. 500 ml Krem qumeshti. Nje filxhan kafeje sheqer pluhur. Nese doni fruta cfaredo per te vene ne siperfaqe. Pergatitja :   Hedhim ne nje tas kremin e qumeshtit dhe sheqerin pluhur. I rrahim me mikser derisa te trashet. Marrim enen...
Lexoni me shume

Kek me qershi. Shpejt dhe shijshem..

Kek me qershi. Shpejt dhe shijshem..
Perberesit :   500 gram miell Farina 4 kokrra Veze 250 gram gjalpe Qershi (Mund te perdorni edhe komposto ose recel me kokrra qershie) 1 luge kafeje vanilje 2 filxhane e gjysem caji me sheqer 1 filxhan e gjysem caji qumesht Pergatitja : Rrahim gjalpin me sheqerin per...
Lexoni me shume

Fustanet verore qe mund te vishni ne perditshmeri.

Fustanet verore qe mund te vishni ne perditshmeri.
Me rritjen e temperaturave, rritet edhe nevoja per te veshur rrobat e duhura. Te dalesh gjate dites ne vapenabben te zgjedhim rrobat e duhura. Meqe xhinset nuk durohen, atehere duhet te kerkojme per dicka qe na mban te fresketa. Ne kete rast na vijne ne ndihme fustanet e...
Lexoni me shume

Cheescake me shije frutash.

Cheescake me shije frutash.
Perberesit : Luleshtrydhe, qershi apo banane, (Cilin frut te deshironi) 150 ml qumesht kremoz 500 gr biskota 800 gr krem djathi (Philadelphia) 250 gr gjalp Pergatitja : Hapi 1 Grijme ne blender biskotat. Ato jane gati vetem pasi te jene thermuar teresisht. Hapi 2 Ne nje ene shkrijme gjalpin....
Lexoni me shume

 • Kalendar

  May 2018
  M T W T F S S
  « Apr    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031