Gjerat qe nuk duhet te mungojne ne shtepine e te Krishtereve per Pashke!
Home » Fillimi » Gjerat qe nuk duhet te mungojne ne shtepine e te Krishtereve per Pashke!

Gjerat qe nuk duhet te mungojne ne shtepine e te Krishtereve per Pashke!

Cfare nuk duhet te mungoje ne mengjesin e Pashkeve.

 

Mengjesi i pashkes eshte mengjesi me i bekuar qe nje familje kalon. Ky mengjes duhet ta gjeje cdo familje te bashkuar dhe te lumtur prane njeri tjetrit. Nderkohe qe duhet te ju kujtoj se cfare nuk duhet te mungoje ne mengjesin e se djeles.

 

Gjerat qe nuk duhet te mungojne ne shtepine e te Krishtereve per Pashke!

 

Se pari dhe me e domosdoshmja : Paqja.

Nderkohe qe rrethoni tavolinen e shtruar, mos te mungoje dashuria per njeri-tjetrin. Harmonia duhet te jete me tepri ne atmosferen familjare. Mbi te gjitha duhet te jeni mirenjohes. Te falenderoni familjaret tuaj per prezencen e tyre. Falenderoni gjithkend qe gjendet prane jush. Urojini shendet dhe miresi. Falni sa me shume perqafime dhe fjale te embla.

Duhet ta kuptoni se fjalet me te rendesishme jane ato qe ngohin shpirtin. Lerini merite menjeane. Harroni gjerat e keqija dhe hapu deren vetem te mirave. Mos mendo per asgje qe te trishton.

Kjo dite i dedikohet paqes shpirterore. Te gjithe duhet te jene mirenjohes ndaj zotit, per te mirat qe familja e tyre ka. Falenderojeni zotin, per gjithcka keni!

 

Gjerat qe nuk duhet te mungojne ne shtepine e te Krishtereve per Pashke!

 

Dihet qe edhe tryeza ka nje rendesi te vecante. Edhe une po ju rikujtoj cfare nuk duhet te mungoje ne mengjesin e bekuar te pashkes.

 

Gjerat qe nuk duhet te mungojne ne shtepine e te Krishtereve per Pashke!

 

Me e rendesishmja eshte buka e pashkes.

 

Nese e keni gatuar vete, uroj qe te mos keni harruar te vini kryqin ne te. Nderkohe qe buka e ndare ne porcione, rrethohet nga vezet e lyera. Sigurisht nuk duhet te mungoje veza e kuqe. Simboli i pastertise dhe bollekut ne familje. Ajo eshte edhe ouguri i te mirave qe do ju ndodhin. Pervec kesaj, duhet te jete edhe djathi tradicional.

Hudhrat e njoma jane nje produkt qe gjithashtu duhet ti keni ne tavoline. Keto jane edhe gjerat tradicionale qe duhet te gjenden ne tavolinen tuaj. Si perfundim mos harroni lepurin e cokollates.

Ajo eshte pjesa e gezuar e femijeve. Hapeni ne fund te mengjesit dhe dhuraten jepjani me te voglit te shtepise. E nese keni blere me shume se nje lepur, shpresojme qe te kete dhurata per te gjithe.

 

Gjerat qe nuk duhet te mungojne ne shtepine e te Krishtereve per Pashke!

Zoti e bekofte familjen tuaj me lumturi!

  
        
          

Komentoni