Keto shenja horoskopi nuk mund te jene kurre bashke.
Home » Studenti Online » Dega Filozofi » Keto shenja horoskopi nuk mund te jene kurre bashke.

Keto shenja horoskopi nuk mund te jene kurre bashke.

Jane disa çifte “te zjarrta” qe ushqehen me drame, ato qe urrejne njeri-tjetrin me shikim te pare. Fillimisht “ngjiten” me njeri-tjetrin dhe asgje nuk i frikeson edhe pse fundi eshte negativ. Ata fillojne me nje pasion te paimagjinueshem, me njemije endrra, dhe perfundojne te lenduar dhe duke u urryer pafund.

Le te shikojme kush jane keto 5 cifte me shenja horoskopi qe nuk duhet te bashkohen kurre bashke.

Dashi – Gaforrja

Nje nje lidhje duhet qe gjithmone partneret te kene “hapesirat” e tyre personale. Ata qe i perksain shenjes se Dashit e kane te pamundur te ju bejne nje dhurate te tille. Kerkojne gjithmone te ju “marrin frymen”. Nuk deshirojne qe ju te jeni kurre vetem. Duan te jene gjithe kohen me ju, nese eshte e mundur 24 ore. Keshtu ju do ndiheni se ju zihet fryma. Eshte normale qe ju do kerkoni hapesiren tuaj. Si pasoje do fillojne grindjet. Mundesisht ju do akuzoheni si “i/e pashpirt”. Perfundimi eshte : te urreni njeri-tjetrin ne maksimum. Te mos mund te jeni asnjehere bashke dhe te lumtur.

Shigjetari – Bricjapi

Shigjetari ben gjithmone hapin e pare ne keto lloj lidhjesh. Ka menyren e tij te bukur te te fitoje. Te ben te qeshesh, te qetesohesh dhe te krijosh besim te ai. Por veprimet e tij te “papjekura” dhe te pamenduara mire, ju bejne te mendoheni ndryshe. Ai ben veprime te cilat nuk ju pelqejne dhe ju ngere nervat. Ndersa ne syte e tij ju do dukeni gjithmone si nje tip i nxituar, i ngurte dhe shtypes. Keshtu do fillojne mosmarrveshjet. Do filloni luften pa fund, dhe pasi te jeni ndare, nuk do ngelet asgje e bukur te kujtoni per lidhjen tuaj.

Luani – Peshqit

Lidhja eshte e forte ne fillim, por deshira per te mbajtur sekrete te ha nga brenda teje. Mos-stabiliteti i gjendjes se tij te brendshme, mjerimi dhe introspekti jane ato qe do zgjojne luanin e vertete brenda teje. Keshtu do gjesh rastin te sulmosh ne cdo gabim qe behet ndermjet jush. Duke pare personalitetin e forte, aftesine per tu shoqeruar me kedo dhe shume veti te tjerat e mira, peshqit tehiqen. Ai fillon te urreje faktin qe negelet pak si ne hije, nderkohe qe i pelqen qe “dritat” te bien gjithmone mbi te. Numerimi mbrapsht do filloje se shpejti per ti dhene fund asaj qe keni ndertuar. Nuk do doni te shikoni njeri-tjetrin me ne sy. Keshtu vjen edhe fundi.

Ujori – Demi

Pershtatshmeria ne seks eshte ajo qe i ben keto dy shenja te ngjiten pas njera-tjetres. Por Ujorit i pelqejne ndryshimet. Eshte tip qe pershatet lehte, i pelqen pavaresia. Cdo ndryshim e ben te ndihet me i forte. Nuk i pelqen te jetoje te njejtat gjera cdo dite. Por problemi eshte se per Demin keto gjera jane te pa-pranueshme. Atij i pelqen te kete stabilitet ne jeten e tij dhe ndryshimet nuk i pelqejne aspak. Por eshte edhe tip qe nuk nxitohet. Lidhja juaj merr drejtime te ndryshme, kur secili do doje te plotesoje deshirat e tij. Sapo te mbarohet “mjalti” mes jush, do doni te largoheni nje ore e me pare. Demi nuk e duron kete situate, dhe zemerimi i tij eshte i pa perballueshem. Keshtu do filloje grindja, dhe fundi nuk eshte larg.

Akrepi – Binjaket

Nga njera ane eshte lidhja mes jush e cuditshme. Akrepi do te zbuloje vazhdimisht gjera te reja. Njohurite e tij te bejne ty qe te “ngjitesh” akoma me shume pas tij. Por eshte tip i pakontrollueshem. Eshte modeli : shkoj atje ku me con era. Ka gjithmone menyren per te gjetur justifikim. Edhe kur ti mendon se e “mbertheve”, ai gjen menyren per tu shmangur. Por me kete menyre ai nuk eshte mesuar. Liria per te eshte gje e cmuar, keshtu do ndihet “i shtypur”. Qe te jeni xheloze, keni te drejte sepse duhet te jeni. Nese ju kerkoni qe ta keni ekskluzivisht per vete, atehere keni zgjedhur njeriun e gabuar. Ai nuk eshte per ty. Keto dy mosmarreveshje do sjellin fundin mes jush.

  
        
          

Komentoni