Cfare duhet te beni qe manikyri te rrije me gjate ne thonje.
Home » Si Behet » Mode » Cfare duhet te beni qe manikyri te rrije me gjate ne thonje.

Cfare duhet te beni qe manikyri te rrije me gjate ne thonje.

Cfare duhet te beni qe manikyri te rrije me gjate ne thonje.

 

Vajzat gjithmone kane deshire qe thonjte te iu duken bukur. Por ndonjehere eshte stresuese kur manikyri copetohet dhe bie. Kjo na i ben thonjte te duken te shemtuar. E pervec kesaj, duhet ti lyejme vazhdimisht qe te rrije me gjate.

Por ne po iu mesojme disa hile. Ja cfare duhet te beni qe manikyri te rrije me gjate ne thonje :

Cfare duhet te beni qe manikyri te rrije me gjate ne thonje.

THONJTE E PASTER

Para se t’i lyeni, thonjte duhet ti keni te paster. Behet fjale edhe pa yndyre . Kjo do te thote se para se ta fshini llakun, mos perdorni aceton me yndyre. Eshte ushqyes per thonjte, por nuk e le menikyrin te jetoje gjate. Gjithashtu para se ti lyeni thonjte, duart duhet te jene te thata plotesisht.

SHMANGNI KREMRAT

Nese gishtat jane me krem, llaku nuk mund te “ngjitet” dhe te “pushoje” ashtu sic duhet. Per pasoje do bjere shume shpejt.

BAZA

Para llakut perdorni baze. Kete gje bejeni gjithmone. Baza e kap me mire llakun e per pasoje e leshon edhe me me veshtiresi.

Cfare duhet te beni qe manikyri te rrije me gjate ne thonje.

NGJYROSJA NE TE FTOHTE

Kurre mos i lyeni thonjte ne vende te ngrohta. Afer sobes, prane kaloriferitm apo ne plazh. nese i lyeni thonjte ne vend te ftohte ngjitja e manikyrit behet me shpejt. Per pasoje do rrije edhe me gjate. Nese kjo ju duket teper e veshtire, atehere duhet qe llakun ta mbani ne frigorifer se paku nje ore.

UJI DHE LLAKU

Pak pas lyerjes, duart t’i mbani disa minuta ne uje te ftohte. Kjo e than llakun shume shpejt dhe e forcon. Nderkohe nese beni dush sapo ti lyeni thonjte, keni quar dem gjithe punen.

  
        
          

Komentoni