Boksieri shqiptar Jurgen Uldedaj synon titullin per kampion bote WBO Junior.
Home » Sport » Boksieri shqiptar Jurgen Uldedaj synon titullin per kampion bote WBO Junior.

Boksieri shqiptar Jurgen Uldedaj synon titullin per kampion bote WBO Junior.

Ne daten 15 dhjetor 2018 nje event i rendesishem i boksit shqiptar.

Boksieri 21 vjecar nga qyteti i Lezhes, Jurgen Uldedaj, do te perballet me argjentinasin 22 vjecar, Nicolas Leandro Arganaraz. Ne karrieren e dy boksiereve deri per momentin numerohen vetem fitore. Ndeshja do jete mjaft e ashper. Boksieri shqiptar ka avantazh mjaft te mire tifozerine shqiptare. Kjo per arsye se ndeshja do luhet ne “Olympic Park Arena” ne Tirane ne oren 21:00.

Ne ndeshjen e tij te fundit ne Magdeburg, u shpall fitues me pike me Morgan Dessaux nga Franca.

Per boksierin 21 vjecar fjale mbeshtetese ka thene edhe ish kampioni Luan Krasniqi. Ai eshte shprehur se lezhjani do kete nje te ardhme shume te mire ne arenen e boksit. Ai ka nje stil te vecante – ka thene.

Boksieri shqiptar Jurgen Uldedaj synon titullin per kampion bote WBO Junior. 2

Argjentinasi nderkohe shprehet per boksierin Jurgen Uldedaj:

Nuk me frikeson fakti qe ndeshja do te zhvillohet ne vendlindjen e kundershtarit. Per mua ka rendesi qe te behet nje ndeshje e bukur, por te dhurojme edhe nje spektakel te vertete. Kundershtari im eshte mjaft i mire dhe i pergatitur.

Jurgen Uldedaj numeron 9 fitore ne karieren e tij pa asnje humbje.

Boksieri shqiptar Jurgen Uldedaj synon titullin per kampion bote WBO Junior 4

Nicolas Leandro Arganaraz vjen nga 7 fitore radhazi, gjithashtu pa asnje humbje ne karrieren e tij.

Boksieret kerkojne te vazhdojne rrugen e tyre te suksesshme duke u perballur me njeri-tjetrin ne daten 15 dhjetor.

Ndeshja zhvlllohet ne ringun e “Olympic Park Arena” ne Tirane ne oren 21:00.

  
        
          

Komentoni