Me te rejat

Home » Art » Muzike » Shqip » Krusita – Akull (Kenga Magjike 2018) Teksti

Krusita – Akull (Kenga Magjike 2018) Teksti

[Strofa:1]

Tani, me kembet zbathur
Me zemren akull
Po eci neper shi
T’kam dasht
Ne krahet e mija
Si mund ta dija
Sa vret nje dashuri
(Uuooo)

[Refreni:]

Merre jeten time t’a kam fal
Merre edhe frymen t’a kam fal
Po t’i jap mos pyet, po t’i jap
(Oooo), merri syte e mij une t’i kam fal
Merri i pa shpirt, te gjitha t’i fal
Po t’i jap mos pyet po t’i jap
Se te duhen, kur une nuk jam

[Strofa:2]

E di, kujtimet vrasin
Per ty me flasin
Sa ke ndryshuar ti
E di, e kam lejuar
E kam gjykuar
Dhe veten pa kufij
(Uuuooo)

[Refreni:]

Merre jeten time t’a kam fal
Merre edhe frymen t’a kam fal
Po t’i jap mos pyet, po t’i jap
(Oooo), merri syte e mij une t’i kam fal
Merri i pa shpirt, te gjitha t’i fal
Po t’i jap mos pyet po t’i jap
Se te duhen, kur une nuk jam

 

Merre jeten time t’a kam fal
Merre edhe frymen t’a kam fal
Po t’i jap mos pyet, po t’i jap
Po t’i jap, po t’i jap…

 

Merri syte e mij une t’i kam fal
Merri i pa shpirt, te gjitha t’i fal
Po t’i jap mos pyet po t’i jap
Se te duhen, kur une nuk jam
Se te duhen, kur une nuk jam…

SHARE WITH FRIENDS:  
        
          

Komentoni

 • Kalendar

  November 2018
  M T W T F S S
  « Oct   Dec »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com