Me te rejat

Home » Si Behet » Receta gatimi » Pancake

Pancake

Perberesit :

 • 2 veze
 • 400 ml qumesht
 • 250 gr miell
 • 50 gr gjalpe i shkrire
 • 70 gr sheqer
 • 3 luge kafeje pluhur pjekjeje per embelsira
 • 1 luge kafeje vanilje

Pancake te shijshem. Mengjesi i se dieles. pluhur pjekjeje per embelsira

Pergatitja :

 1. Rrahim vezet dhe sheqerin.
 2. Shtojme gjalpin vaniljen dhe qumeshtin.
 3. Ne nje site hedhim miellin dhe pluhurin e pjekjes.
 4. I peziejme te tere sebashku me ndihmen e rrahesit elektronik.
 5. Veme nje tigan ne zjarr te ulet dhe e lyejme me gjalpe.
 6. Hedhim me garuzhde brumin qe kemi pergatitur.
 7. Kur pancake te krijoje bira te vogla e kthejme ne anen tjeter.
 8. Keshtu veprojme me te gjithe brumin. (Gjalpe shtojme per cdo pancake ne tigan).
 9. Sipas deshires i konsumojme me mjalte, recel ose nutella.

Pancake te shijshem. Mengjesi i se dieles. pluhur pjekjeje per embelsira

Ju Befshin Mire!

 

SHARE WITH FRIENDS:  
        
          

Komentoni

 • Kalendar

  August 2018
  M T W T F S S
  « Jul   Sep »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com