Pije freskuese me luleshtrydhe, e bere ne shtepi.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Pije freskuese me luleshtrydhe, e bere ne shtepi.

Pije freskuese me luleshtrydhe, e bere ne shtepi.

Perberesit :

 • 500 gram luleshtrydhe,

 • 1  limon,

 • 2 shishe aperol,

 • 75 gram sheqer i bere sherbet,

 • 750 ml uje i gazuar.

Pije freskuese me luleshtrydhe, e bere ne shtepi. limon uje i gazuar

Pergatitja :

 1. Hedhim luleshtrydhet ne mikser. I grijme dhe i kullojme me nje site.
 2. I perziejme me sherbetin.
 3. Shtojme lengun e limoniy dhe aperolin.
 4. I perziejme dhe i veme ne frigorifer.
 5. Kur te duam ta sherbejme e perziejme me ujin e gazuar.
 6. Ne gote hedhim kube akulli dhe nese e doni dekorim, perdorni feta luleshtrydheje.

Pije freskuese me luleshtrydhe, e bere ne shtepi. limon uje i gazuar

Shijojeni!

  
        
          

Komentoni