Smothie me hurma te thata dhe banane. Plot me vitamina dhe shije.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Smothie me hurma te thata dhe banane. Plot me vitamina dhe shije.

Smothie me hurma te thata dhe banane. Plot me vitamina dhe shije.

Perberesit :

  • 1 banane
  • 3-4 hurma te thata
  • 1 gote kos
  • 100 ml leng molle (ose leng frutash)

 

 

 

Smothie me hurma te thata dhe banane.

Pergatitja :

  • Mjafton ti hidhni ne blender gjithe perberesit.
  • Lerini te miksohen per 4-5 minuta.
  • ***Kjo pije mbron zorrët dhe rregullon presionin arterial falë përmbajtjes se lartë të kaliumit..

 

 

Smothie me hurma te thata dhe banane.

JU BEFTE MIRE!!

 

  
        
          

Komentoni