Cfare duhet te beni qe te luftoni celulitin.
Home » Fillimi » Cfare duhet te beni qe te luftoni celulitin.

Cfare duhet te beni qe te luftoni celulitin.

Ju mund ta luftoni celulitin shume thjeshte. Ja cfare duhet te beni.

Celuliti eshte problemi qe bashkon te gjitha femrat. Nuk ekziston se paku 1 femer qe te thote se nuk vuan prej tij. Duke filluar nga vithet, gjoksi, kofshet, krahet apo barku. Gjithmone do te kete vend per pak celulit qe te nxin jeten.

 

Per ta luftuar celulitin nuk eshte e thene qe te merrni ilace. As te beni rreze lazer.  Eshte e domosdoshme qe te ndryshoni stilin e ushqimit. Duhet te filloni te hani sa me shume perime dhe fruta te stines. Ju keshillojme qe te mos merrni perime te modifikuara gjenetikisht. Perpiquni te dalloni perimet bio, natyrale.

Doni ndihme sesi te permiresoni shprehite ushqyese tuaja? Epo jemi ketu per te ju ndihmuar…

Ju mund ta luftoni celulitin shume thjeshte. Ja cfare duhet te beni.

Duhet te hani se paku nje kilogram perime ne jave. Duke filluar me perimet me te fresketa. Ne kete rast duhet te merrni perime jeshile. Ato jane perfektet per lekure te shendetshme dhe te paster. Nese nuk doni te shtoni as ne peshe ju duhet te shtoni ne diete domatet dhe sallaten jeshile.

Gjithashtu duhet te konsuoni edhe buke, por jo buke normale. Perqendrohuni tek buka integrale apo ajo me drithera. Psh, buka e misrit do te ishte zgjedhja e duhur. 

Alternoni gjate dites, frutat me perimet. Shtoni ne kosnumin e perditshem edhe mollet dhe portokallin. Nderkohe qe sapo te vije stina e rrushit, perqendrohuni tek ai. Perpiquni qe te pakten nje here ne dite te hani sallate frutash. 

Ju mund ta luftoni celulitin shume thjeshte. Ja cfare duhet te beni.

 

 

Psh, ne mengjes mund te hani nje toste me buke integrale dhe me domate.

Ne dreke mund te hani nje sallate me perime.

 Darken mbylleni me nje sallate frutash dhe kaq ishte.

Trupi juaj do te reagoje pozitivisht ndaj kesaj diete. Celuliti  do te filloje te zhduket dite pas dite. Madje ju do te habiteni sesi brenda dy javeve shenjet e tij do te elimohen nga trupi. Mos perdorni e as mos u frikesoni nga fakti se do ju vije uri. Trupi do te mesohet me kete regjim dhe ju do te jeni te shendetshem. Madje lekura juaj do te filloje te shendrise dhe te marre shkelqim. 

 

 

Ju mund ta luftoni celulitin shume thjeshte. Ja cfare duhet te beni.

Ne pak jave ju do te arrini rezultatet e deshiruara. Ne fund te fundit, ju do te dashuroni trupin tuaj me shume se cdo gje tjeter.

  
        
          

Komentoni