Deshironi te beni formen perfekte te vetullave? Ja sa e thjeshte eshte.
Home » Si Behet » Mode » Deshironi te beni formen perfekte te vetullave? Ja sa e thjeshte eshte.

Deshironi te beni formen perfekte te vetullave? Ja sa e thjeshte eshte.

Si te beni formen perfekte te vetullave.

Keshilla estetike.

 

Deshironi te beni formen perfekte te vetullave? Ja sa e thjeshte eshte.

 

Kohet e fundit kane dale shume ne mode vetullat e trasha. Ndaj edhe vazjat kane kerkuar te bejne formen perfekte. Ndonjehere nuk eshte aq e lehte, sidomos nese nuk jeni mesuar. Por duke ndjekur disa instruksione, do ja arrini.

Ja ku po iu mesojme si te beni formen perfekte te vetullave :

 

 

1. Si fillim mbushni vetullat me lapsin tuaj te preferuar. (Ose me ate qe keni ngjyren e vetulles).  Merrni nje brushe te maskares dhe krehini vetullat me drejtim poshte.

2. Pastaj me nje brushe  brushe kendore krijoni harkun direkt ne lekure. (Shikoni foton). Dhe fare thjeshte do nxirrni formen ideale.

 

 

Si te beni formen perfekte te vetullave. Keshilla estetike.

 

3. Pastaj, serish me brushe krihni qimet lart duke mbushur edhe boshllekun poshte (bishtin e vetulles). Ne kete menyre e beni vetullen te plote.

4. Ne fund, siguroni vetullat me xhel per vetulla qe te ruajne formen statike.

 

 

Si te beni formen perfekte te vetullave. Keshilla estetike.

 

 

Dhe, ja ku i keni, harqet me te bukur qe keni bere ndonjehere.

Mos harroni : Vetem mbushja e vetullave i hijezon ato! Dhe vetem krehja lart e poshte arrin te mbushe boshlleqet dhe te nxjerre formen perfekte.

 

  
        
          

Komentoni