Diete e shendetshme dhe natyrale. Humbisni me shume se 15 kilogram ne 2 jave.
Home » Studenti Online » Dega Mjekesi » Diete e shendetshme dhe natyrale. Humbisni me shume se 15 kilogram ne 2 jave.

Diete e shendetshme dhe natyrale. Humbisni me shume se 15 kilogram ne 2 jave.

Te gjithe duam te dukemi ne perfeksion. Nese behet fjale per trupin tone, kete gje e duam dy here me shume. Ne fund te fundit natyra njerezore eshte formuar ne menyre te tille qe te deshiroje me te miren. dhe te jemi te sinqerte kete gje nuk e duan vetem femrat. 😀 

Sot dua te ju sugjeroj nje diete te shendetshme. Nuk keni perse te qendroni pa ngrene. Apo nuk keni pse te han vec perime. Perkundrazi ju do hani shendetshem dhe do humbisni peshe.

Rregullat e meposhtme duhet ti ndiqni per 2 jave dhe keshtu do merrni rezultatet e pritshme.

Diete e shendetshme dhe natyrale. Humbisni me shume se 15 kilogram ne 2 jave.

Mengjesi do permbaje :

 1.  Nje portokall.
 2. ose nje Gote limonate me limon te fresket.
 3. ose nje Filxhan caji pa sheqer.

Dita e pare :

 • Dreka : Dy luge salce kosi, nje kokerr veze te zier, nje molle jeshile.
 • Darka : Nje kastravec dhe dy domate sallate. Dhe dy veze te ziera.

 

 

Dita e dyte :

 • Dreka : Nje veze te zier dhe dy feta buke integrale me salce kosi.
 • Darka : 125 gram fileto pule. Nje domate. Nje portokall. Dhe ne fund nje filxhan caj pa sheqer. 

 

 

Dita e trete :

 • DrekaDy kastraveca. Nje domate. Nje portokall. 
 • DarkaDy tre copa mish sipas deshires suaj. (Mund ta beni edhe supe). Nje portokalle.

 

 

Dita e katert

 • Dreka : Nje porcion djathe. Nje domate. Kastravec. 
 • Darka : Domate. Nje porcion fileto pule. Nje veze e zier.

Dita e peste :

 • Dreka : 200 gram peshk ose mish, nje domate dhe nje tost.
 • Darka : Perime (domate dhe kastraveca, speca te bera sallate). 

 Diete e shendetshme dhe natyrale. Humbisni me shume se 15 kilogram ne 2 jave.

 

 

Keshtu mund te perseritni per 15 dite me radhe. Nuk duhet kategorikisht te konsumoni embelsira, apo ushqime te skuqura. Buka duhet te jete vetem per 2-3 dite ne jave dhe integrale (e zeze). Ndersa ushqimet me sheqer menjanojini ne mase. 

Thjeshte kini durim dhe ndiqni mire udhezimet. Keto ushqime duhet te jene menuja e 2 javeve. Rezultati do jete i dukshem dhe i kenaqshem. 

  
        
          

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*