Flirtet verore mund te ju ofrojne nje lidhje dashurie unike.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Flirtet verore mund te ju ofrojne nje lidhje dashurie unike.

Flirtet verore mund te ju ofrojne nje lidhje dashurie unike.

Zakonisht dashuria troket atëherë kur nuk e pret … Nëse troket në verë, ndërtohet një marrëdhënie shumë speciale. Çdo libër për adoleshentë, film apo show vërtitet rreth dashurisë që lind në verë dhe kjo mund të jetë edhe një arsye se pse një marrëdhënie verore duket më e mirë se ajo dimërore.

 

 

Lidhjet e nisura ne vere jane me pasionante sesa te tjerat.

Ja pse marrrëdhëniet që nisin në verë janë më të mira sesa të tjerat

 

1. Nuk duhet ta vrasësh mendjen për të dalë

Në verë është e lehtë të mendosh për takime. Në vend që të vrasësh mendjen për diçka të këndshme dhe të ngrohtë për të bërë kur je në dimër, në verë mund të dalësh vetëm për një shëtitje. Ulu në park, shko në plazh, fto të dashurin e ri për të darkuar së bashku. Është shumë e lehtë të mbash një lidhje në verë.

 

 

2. Nuk ka pushime të mundimshme

Pushimet verore janë gjithmonë argëtuese: ushqimi i pjekur në zgarë dhe festat e mbrëmjes janë të gjitha dëshira verore. Ndërsa nëse filloni një marrëdhënie në vjeshtë ose në dimër, duhet të mendoni për festën e hallouinit, për dhuratat që do të bëni për Krishtlindje, për festën e Vitit të Ri etj. Këto janë “detyrimet” që keni në një lidhje dimërore. Ndërsa vera është e thjeshtë: jepini një qen të dashurit dhe një birrë të ftohtë dhe vazhdoni të kënaqeni.

 

 

3. Seksi është më i zjarrtë

Shkencëtarët mendojnë se meqenëse ne marrim më shumë rreze dielli në verë, edhe humori ynë është më i mirë. Që do të thotë se serotonina rritet dhe seksi është i më zjarrtë.

 

 

4. Mund ta njihni më mirë njëri-tjetrin

Në verë, shumë njerëz e lënë shpejt punën të premten dhe kanë dëshirë të merren pak më shumë me veten. Ata fillojnë të mendojnë për fundjavat e gjata në një shtëpi plazhi, të qenët më aktivë etj. Një marrëdhënie verore nënkupton se ju jeni duke kaluar më shumë kohë me njëri-tjetrin sesa ndodh normalisht. Dhe kjo është një gjë e mirë, sepse mund të kuptoni nëse vërtet ju pëlqen ky person apo jo.

 

 

5. Shumë shpejt do të njihesh me miqtë e tij

Për shkak se vera është argëtuese, dëshiron që të ftosh edhe miqtë për ta kaluar sa më bukur atë. Në dimër, ju mund të fshiheni lehtë nëpër restorante romantike apo në teatër dhe të mos merreni asnjëherë me jetën e të tjerëve. Por ka diçka në lidhje me verën që e bën më të lehtë për t’u prezantuar me njerëzit, për të njohur miqtë e një personi dhe për të parë marrëdhëniet e tyre. Është një mënyrë e mirë për të vlerësuar se si do t’ju trajtojnë.

 

 

6. Ndonjëherë është mirë edhe nëse është thjesht një flirt

Njerëzit janë më të shkujdesur në verë dhe mund të qëndrohet deri vonë jashtë. Por kur stina ndryshon, çdo gjë rikthehet si më parë dhe njëri-tjetrin mund ta shikoni më pak. Por meqë ishte gjithë ajo romancë e bukur verore, mund të vazhdoni të flisni për të.

 

 

7. Ndihesh më mirë me veten

Gjatë verës ndihesh më mirë me veten dhe me trupin tënd. Ke marrë pak ngjyrë, lëkura jote është pastruar dhe hidratuar, dhe vishni shumë pak rroba. Partneri yt gjithashtu duket kaq bukur. Dhe nëse dashurisë së verës i vjen fundi, të paktën ju e dini se do t’ju kujtojnë për mirë. Pa marrë parasysh se kur do ta takoni dashurinë tuaj të re, shpresojmë që të funksionojë. Por mos harroni, marrëdhëniet që fillojnë në verë priren të jenë shumë më shumë argëtuese.

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş