Disa lloje tostash qe do ju shijonin shume ne plazh!!
Home » Si Behet » Receta gatimi » Disa lloje tostash qe do ju shijonin shume ne plazh!!

Disa lloje tostash qe do ju shijonin shume ne plazh!!

Disa lloje tostash qe do benit mire ti pergatisni per ne plazh.

Toste me djathe-proshute-domate.

Perberesit :

 • Buke toste
 • Feta djathi toste
 • Proshute e ndare ne feta
 • Feta te prera holle domatesh

Pergatitja :

 • Lyejini te dyja fetet e bukes me gjalpe.
 • Vendosni ne feten e pare nje fete djathe dhe proshute.
 • Tostojeni ne thekesen e bukes.
 • Nxirreni dhe hapeni ne dysh. Vendosni fetat e domateve dhe eshte gati.

Toste-Sanduich

Perberesit :

 • Buke toste
 • Feta djathi toste
 • Proshute e ndare ne feta
 • Djathe i bardhe.
 • Veze e zier
 • Pak majoneze
 • Disa gjethe sallate jeshile.

Pergatitja :

 • Lyejeni buken me gjalpe.
 • Vendosni : djathin e tostes, proshuten, vezen e ndare ne feta dhe djathin e bardhe.
 • Tostojeni ne tostiere.
 • Nxirreni dhe vendosni ne te edhe gjethen e sallates jeshile.
 • Sipas deshires mund ti hidhni edhe majoneze.

Toste-vegjetariane.

Perberesit :

 • Buke toste
 • Feta djathi toste
 • Gjethe sallate jeshile
 • Feta domates
 • Feta kastraveci
 • Pak majoneze

Pergatitja :

 • Si fillim lyejeni buken me gjalpe.
 • Vendosni vetem dy feta djathe dhe vereni te tostohet.
 • Pasi te jete shkrire djathi nxirreni dhe vendosni perberesit e tjere.
 • (Nese nuk e hapni lehtesisht buken, perdorni nje thike.)
 • Sipas deshires mund te shtoni edhe majoneze.

Toste-me veze.

Perberesit :

 • Buke toste
 • Feta djathi toste
 • Veze e zier.

Pergatitja :

 • Lyejeni buken me gjalpe.
 • Vendosni dy feta djathe dhe ne mes te tyre fetat e vezes se zier.
 • Verini ne tostiere derisa te jete shkrire djathi.

Disa lloje tostash qe do benit mire ti pergatisni per ne plazh.

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş