Kek me qershi. Shpejt dhe shijshem..
Home » Si Behet » Receta gatimi » Kek me qershi. Shpejt dhe shijshem..

Kek me qershi. Shpejt dhe shijshem..

Perberesit :

 

 1. 500 gram miell Farina
 2. 4 kokrra Veze
 3. 250 gram gjalpe
 4. Qershi (Mund te perdorni edhe komposto ose recel me kokrra qershie)
 5. 1 luge kafeje vanilje
 6. 2 filxhane e gjysem caji me sheqer
 7. 1 filxhan e gjysem caji qumesht

Kek me qershi. miell Farina Veze

Pergatitja :

 1. Rrahim gjalpin me sheqerin per 5 minuta me mikser.
 2. Shtojme vezet nje e nga nje ti vazhdojme te rrahim.
 3. Hedhim qumeshtin, vanilien, miellin mbyllim mikserin.
 4. Shtojme qershite.
 5. i Perziejme te gjithe perberesit me luge.
 6. (Ndezim furren te jete e nxehte)
 7. Tepsine e lyejme me gjalpe dhe shtrojme brumin. E perhapim mire ne tere siperfaqen.
 8. Pjekja behet per 1 ore ne 180 grade.

Kek me qershi. miell Farina Veze

Ju Befte Mire!

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş