Cfare ndikon ne te dalurit jo bukur ne foto!
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Cfare ndikon ne te dalurit jo bukur ne foto!

Cfare ndikon ne te dalurit jo bukur ne foto!

Te gjithe perpiqemi te dukemi sa me bukur ne fotot e shumta qe ne bejme. Deshira qe te dukemi te lumtur e te qeshur na ben qe buzeqeshja te shendrise ne gjithe fytyren. Ne te gjitha rastet edhe perpara nje selfie, ne kemi tendencen te qeshim. Eshte nje pakt me veten qe shpesh e bejme ne heshtje. Duam te dukemi te lumtur dhe pike.

 

Cfare ju ben te dukeni keq ne fotot tuaja me te bukura.

 

 

Pa permendur pozat e ‘cmendura’ me miqte. Te qeshura te ekzagjeruara. Goja e hapur ne maksimum. Sy te rrudhur dhe te mbledhur. Mund te ju duket nje nder fotot me te bukura qe keni. Por a ju duket ndonjehere sikur ju nuk ngjani aq bukur ne ate poze? A ju eshte dukur vetja ndonjehere deri ne disa vite me te moshuar? Arsyeja eshte poza qe ju merrni nderkohe qe fotografoheni.

 

 

Cfare ju ben te dukeni keq ne fotot tuaja me te bukura.

 

 

Nje eksperiment i koheve te fundit zbuloi se : 

Buzeqeshja në foto ju shtron rreth 4 vite ne moshe. Kjo sepse buzeqeshja ekzagjeron rrudhat rreth syve. Ju ben gropeza me te theksuara ne faqe dhe ju rrudh fytyren.

 

Nese edhe ju deshironi te dukeni bukur, provoni disa proza te tjera. Keni plot shembuj per te marre. Ju permendim : si Kylie Jenner, Kim Kardashian apo Victoria Beckham. 

 

Buzeqeshja e tyre eshte rrezallitese. Ngjajne shume te vecanta dhe te mrekullueshme ne fytyre. Te pakten nuk duken disa vite me te medha..

 

 

Cfare ju ben te dukeni keq ne fotot tuaja me te bukura.

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş