Byrek me molle. Receta gatimi tradicionale.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Byrek me molle. Receta gatimi tradicionale.

Byrek me molle. Receta gatimi tradicionale.

 

Byrek me molle. Receta gatimi tradicionale.

Perberesit :

 1. 2 Molle
 2. 2 luge gjalp
 3. Gjysem filxhan caji sheqer pluhur
 4. 2 Pete sfoliata 

 

 

Byrek me molle. Receta gatimi tradicionale.

Pergatitja :

 1. Si fillim duhet ta ndezim soben qe te ngrohet ne 200 grade.
 2. Pastojme mollet nga farat dhe lekura.
 3. I ndajme ne copa te vogla dhe  i hedhim ne tigan me gjalpin. 
 4. I leme te kaferdisen per 2 minuta dhe ju shtojme edhe 1 filxhan uje. 
 5. Pasi te ziejne 10 minuta ju shtijme sheqerin pluhur.
 6. I perziejme mire dhe e leme te ftohet.
 7. Lyejme nje tepsi me gjalpe dhe shtrojme njeren pete.
 8. Hedhim ne mes tere mollet dhe i mbulojme me peten tjeter.
 9. Pastrojme mollet dhe i presim ne copeza te vogla i hedhim ne nje tigan hedhim dhe 2 luge gjelle uje e ziejme per 5 minuta pastaj hedhim pluhurin e sheqerit e perzjejme mire dhe e leme te ftohet.
 10. Pjekja behet per 20-25 min ne 200 grade.
 11. Kur te piqet mund ta zbukuroni me sheqer pluhur.

 

Byrek me molle. Receta gatimi tradicionale.

Ju Befte Mire!

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş