Perfitimet shendetsore nga konsumimi i lengut te bimes Aloe Vera

Cfare ndodh nese pini lengun nga bima Aloe Vera.

Aloe vera eshte nje bime qe po ben mrekulli. Perdorimet e saj nuk kufizohen vetem ne nje drejtim, perkundrazi. Ajo perdoret ne mjekesi, kozmetike, kuzhine. Efektet e saja jane po aq te rendesishme sa te medikamenteve.

Ajo eshte e pasur me vitamine B , C, E dhe acid folik. Keto perberes e forcojne sistemin imunitar. Kjo reflektohet edhe ne paraqitjen e nje lekure te shendetshme.

 

 

Cfare ndodh nese pini lengun nga bima Aloe Vera. Shendet

Bima e Aloe Vera permban :

· Kalcium

· Magnez

· Baker

· Zink

· Mangan

· Kalium

 

Keto e bejne kete bime te quhet : Bima e Mrekullive. Asnje bime tjeter ne floren tone nuk ekziston me gjithe keto cilesi. Per me teper eshte nder burimet e vetme qe perman B-12. Kjo ju sherben sigurisht me shume vegjetarianeve.

Nese zgjidhni ta pini lengun e saj, do luftoni dhe parandaloni shume semundje. Gjithashtu parandalon shfaqjen e shenjave ne fytyre te cilat jane pasoje e nje organizmi te pashendetshem. Duhet me deomos ta keni ne diten tuaj lengun Aloe vera. Ne kete menyre nuk do keni nevoje te merrni medikamente per shqetesimet tuaja shendetsore.

 

 

Perfitimet shendetsore nga konsumimi i lengut te bimes Aloe Vera

 

 

Kjo bime :

Eshte eshte e duhura per te luftuar gastritin dhe refluksin gastroezofageal.

Ka efekt zbutes te lengjet e stomakut.

Redukton ndjeshem dhembjen e stomakut.

Normalizon vlerat e kolesterolit.

Normalizon vlerat e sheqerit.

Vepron ne sherimin e zorreve.

Rregullon mbarevatjen e zorreve.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *