Menyra e vetme qe te kuptoni nese ju shkojne floket e shkurta.

 

Te gjitha vajzat e thone shpesh frazen : Sikur te kisha floket e shkurter. Dhe nuk jane te rralla rastet kur edhe jane xheloze per miket e tyre qe jane me floke te shkurtera. Jane te rralla vajzat qe guxojne dhe akoma me te rralla vajzat qe nuk ju dhimsen floket ti presin te shkurtera. Nga njera ane eshte edhe disi rriskuese. Ndodh edhe qe te mos dukesh bukur me floke te prera shkurt.

 

Menyra e vetme qe te kuptoni nese ju shkojne floket e shkurta. Mode Femra

 
 
 
 

Ka nje problem : Nese i prisn floket nuk ka kthim pas. Vec nese zgjidhni ti zgjatni me metoda extaction.. Metode kjo qe nuk ju ben te dukeni edhe aq bukur sa me floket tuaj origjinal. Keshtu qe beni mire te keni kujdes perpara qe ta merrni kete vendim.

Sa rrini duke modifikuar foto dhe duke pyetur te tjeret provoni dicka te sugjeruar nga nje stilist i famshem. Ai eshte John Frieda dhe eshte shpikesi i teknikes : “5.7 centimetra”. Ky stilist ka zbuluar qe sekreti qendron tek cepi i mjekres. Keshtu qe shume thjeshte arrini ta kuptoni edhe vete nese do te dukeni bukur me floke te prera shkurt.

 

 

Menyra e vetme qe te kuptoni nese ju shkojne floket e shkurta. Femra Mode

 

 

Ja cfare duhet te beni : Merrni nje laps dhe vendoseni horizontalisht poshte mjekres. Me pas merrni nje vizore dhe mbeshteteni vertikalisht nga pjesa fundore e veshit deri tek shpatulla. Shikoni deri ku arrin maja e lapsit.

 

 

! Nese distanca midis mjekrres dhe veshit eshte me e madhe se 5.7 cm atehere nuk duhet tii prisni floket e shkurtra. Nuk jane ne stilin tuaj. Dhe nuk pershtaten me strukturen e fytyres. Gjithashtu konturi juaj do dukej cuditshem nese do provonit te kishit floke te shkurter. Ama, nese distanca mjeker vesh eshte me e vogel sesa 5.7 cm, atehere mund te shkoni pa merak tek parukieria. Do dukeni mrekullisht bukur!

 

 

Te gjitha  femrat duan te duken bukur por edhe te jene ne mode. Eshte e gjitha ne stilin e tyre qe te duken terheqese dhe me sharm. E te jemi koshient qe floket e shkurter jane gjithnje ne mode. Femra mos e stresoni shume veten me floke te gjata! Jeta eshte e shkurter per te jetuar me floke te merzitshem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *