5 Si te instalojme nje theme (template) te re ne WordPress. Tutoriale Shqip.JPG
Home » Si Behet » Teknologji » Si te instalojme nje theme (template) te re ne WordPress. Tutoriale Shqip.

Si te instalojme nje theme (template) te re ne WordPress. Tutoriale Shqip.

Instalimi i nje theme (template) ne platformen WordPress eshte nje proces qe zgjat vetem disa minuta. Perpara se te filloni proceduren ju duhet te dispononi :

 

  • Nje domain name (emer faqeje si psh : www.sibehet.com)
  • Host (vendi ku ruhen materialet si foto, video etj)

 

Fillimisht identifikohuni ne faqen tuaj. Zakonisht ne faqet wordpress linku per login eshte :

www.faqjajuaj.com/wp-admin

 

 

Si te instalojme nje theme (template) te re ne WordPress. Tutoriale Shqip.

 

 

Pasi te jeni identifikuar do shikoni panelin e kontrollit te platformes WordPress. Gjeni opsionin Appearance dhe te kjo menu gjeni serish opsionin Themes.

 

1 Si te instalojme nje theme (template) te re ne WordPress. Tutoriale Shqip.

Klikoni mbi fotografi qe te hapet

 

Pasi te keni klikuar mbi opsionin Themes, do ju hapet nje faqe e re. Ju duhet te zgjidhni Add New per te instaluar nje Theme te re per faqen tuaj.

 

2 Si te instalojme nje theme (template) te re ne WordPress. Tutoriale Shqip.

Klikoni mbi fotografi qe te hapet

 

Do shfaqen disa Themes (template) te ndryshme. Ne mund te bejme nje kerkim me te avancuar per te gjetur dicka qe na pershtatet. Kjo gjithmone ne varesi te konceptit qe ka faqja qe kemi ne projekt. Nese duam nje faqe sportive psh duhet te bejme nje kerkim me fjalen sport ose football. Kerkimi i cdo lloj materiali duhet te behet ne gjuhen angleze. Kjo per arsye se nuk ekzistojne materiale te tilla ne gjuhen shqipe.

 

Ne rastin konkret ne do bejme nje kerkim te nje Theme me permbajtje sportive. Do shkruajme vetem fjalen sport dhe do shikojme rezultatin e kerkimit. Nese dicka na pelqen atehere mund ta zgjedhim. Ne rastin konkret ne kemi zgjedhur Themen (template) qe titullohet SuperSport. Ju zgjidhni dicka sipas nevojave tuaja.

 

Klikoni Install qe te filloje procesi i instalimit.

 

3 Si te instalojme nje theme (template) te re ne WordPress. Tutoriale Shqip.

Klikoni mbi fotografi qe te hapet

 

 

Pasi te jete instaluar, do duhet te bejme aktivizimin duke klikuar mbi fjalen Activate.

 

4 Si te instalojme nje theme (template) te re ne WordPress. Tutoriale Shqip.

Klikoni mbi fotografi qe te hapet

 

Keshtu ju keni bere aktivizimin e Themes qe sapo instaluat. Nese do vizitoni faqen tuaj, do vini re qe dizajni i saj ka ndryshuar. Tani ju ngelet vetem te filloni ta mbushni ate me kategori, postime etj.

 

 

Na ndiqni ne Facebook ne faqen tone :

Si Behet  ===>>>>  www.facebook.com/sibehet

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş