Me te rejat

Home » Studenti Online » Dega Gjuhe-Letersi » Heshtja – Dritero Agolli (Poezi)

Heshtja – Dritero Agolli (Poezi)

Heshtja

Cigaria u dogj gjer ne fund 
Mbi tryeze gjumi me mori 
Ne xham era perdet i tund 
Dhe hesht koridori. 

Me koke ne tryeze te flesh 
Te shohesh enderra te blerta 
Sa ndot!…Te zgjohesh e prap te gjesh 
Ne qoshe te vjellat e lena nga jeta.

– Dritero Agolli

SHARE WITH FRIENDS:  
        
          

Komentoni

 • Kalendar

  January 2018
  M T W T F S S
  « Dec   Feb »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com