Me te rejat

Home » Studenti Online » Dega Gjuhe-Letersi » Poezi per Krishtlindje.

Poezi per Krishtlindje.

Ejani, o femije. 

O femije, ejani me shpejti,
Ejani kendoni me brohori.
Levdonje Krishtin plot dashuri, 
Qe sonte lindi prej Zojes Mri.

O femije ejani plot hare,
Ejani kendoni ju bashke me ne.
Paqja sonte zbriti mbi dhe,
Shelbuesi i botes erdh nder ne.

O femije ejani me dashuri,
Ta shohim Krishtin per bukuri.
Zemrat tona t’ia japim Atij,
Me na rujt, ne Parriz me na shti.

O femije ju ejani me gezim,
Shiqoje Krishtin si kerthin,
Bini ne gjunj, ju para tij,
Dhe jepja zemrat me dashuri.

SHARE WITH FRIENDS:  
        
          

Komentoni

 • Kalendar

  December 2017
  M T W T F S S
  « Nov   Jan »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com