Fruta me krem qumeshti. Vitaminat qe nuk duhet te ju mungojne asnje mengjes.
Home » Fillimi » Fruta me krem qumeshti. Vitaminat qe nuk duhet te ju mungojne asnje mengjes.

Fruta me krem qumeshti. Vitaminat qe nuk duhet te ju mungojne asnje mengjes.

Fruta me krem qumeshti. Vitaminat qe nuk duhet te ju mungojne asnje mengjes.

Perberesit :

• 2 fruta (sipas deshires suaj)
• Gjysem liter kos
• 3 luge e gjysem gjelle sheqer
• 2 luge gjelle liker
• nje luge e gjysem caji ekstrakt vanilje

Menyra e pergatitjes : 

1 – Rrahim per disa minuta ne mikser kosin, derisa te shkumezoje.
2 – Duke e perzier shtojme edhe sheqerin dhe vaniljen.
3 – Presim ne copa frutat dhe i shtojme gjithashtu ne mikser. Me pas ju shtojme edhe likerin.
4 – E hedhim masen neper gota, dhe nese duam ju shtojme akull te shkrifet.
{Kujdes! Likerin hidheni vetem per te rriturit.}

Fruta me krem qumeshti. Vitaminat qe nuk duhet te ju mungojne asnje mengjes.

Ja edhe pija eshte gati. Ju befte mire!

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş