Si eshte nje femer terheqese ne syte e nje mashkulli. Psikologji.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Si eshte nje femer terheqese ne syte e nje mashkulli. Psikologji.

Si eshte nje femer terheqese ne syte e nje mashkulli. Psikologji.

Si eshte nje femer terheqese ne syte e nje mashkulli. Psikologji.

Shpesh vajzat e teprojne me sjelljet e tyre duke u per qene ne vemendjen e nje mashkulli. Faktikisht, cdo sjellje qe ne femrat mendojme se na bejne te biem ne sy, ne fakt na bejne te dukemi si idiote. Nese jeni kurioze te dini se cfare meshkujt quajne terheqese, lexoni kete artikull.

Nje femer me vetebesim : Gjithmone jane vleresuar dhe kane marre vemendje vajzat me vetebesim. Nje vajze qe dyshon ne aftesite e saja asnjehere nuk merret seriozisht. Fati i keq i shume vajzave eshte se nuk e kuptojne se sa shume vlejne.

Brishtesia : Nje vajze e hedhur dhe alegro eshte nje shoqe shume e mire. Te gjithe e duan nje vajze te levizshme dhe plot energji per ta patur shoqe. Nderkohe qe nje femer terheqese eshte nje femer me klas dhe e brishte. Nuk ka me bukur sesa te fitosh dashurine e nje vajze te ndjeshme.

Miresjellja : Bukuria eshte nje tjeter premtim i lumturise.”Friedrich Nietzsche”. Miresjellja dhe gadishmeria per te qene ne nje lidhje e dallon nje femer. Te gjithe e duan prane vetes nje vajze te sjellshme dhe te respektueshme.

Si eshte nje femer terheqese ne syte e nje mashkulli. Psikologji.

Pavaresia : Jo cdo grua lind e bukur, por ne qofte se ajo nuk eshte e bukur ne te 30-at, ajo eshte thjeshte budallacke. “Coco Chanel”. Nje femer e sukseshme di gjithmone se cfare do. E mbi te gjitha e ka kutpuar edhe cfare meriton. Ndaj gjithmone nje femer terheqese eshte e pavarur. Asnjehere nuk vleresohet nje femer qe kapet pas mashkullit per te ‘mbijetuar’ ne shoqeri.

Aftesia per tu pershtatur : Jo te gjitha vajzat dine te gjejne veten ne cdo vend. Shume vajza nuk arrijne te ndihen rehat ne vende ku duhet te shkojne. Nderkohe qe askujt nuk i pelqen nje vajze tekanjoze.

Te qenit nje zonje e mire : Zonje ose zonjushe nuk ka shume rendesi. E rendesishme eshte te tregohesh njeri me vlera dhe qe merret ne konsiderate. Asnjehere, askush nuk mundet te mos e pelqeje nje femer qe tregon hijeshi.

Aftesite komunikuese : Gjithmone eshte e deshirueshme nje femer qe di te flase bukur. Hijeshia e nje femre eshte tek menyra sesi zgjedh te komunikoje me te tjeret. Eshte bukur te degjosh nje vajze te flase ashtu thjeshte. Askujt nuk i intereson te kete prane nje vajze kapricoze qe nenvlereson te tjeret.

Si eshte nje femer terheqese ne syte e nje mashkulli. Psikologji.

Te jete e natyrshme : Mendoj se sensualiteti është tërheqës vetëm kur është i natyrshëm dhe spontan.  “Marilyn Monroe”. Meshkujt e quajne vlere te shtuar natyrshmerine. Keto femra dine te ja dalin ne cdi situate. Asnjehere nuk do jene te nenvleresuara.

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş