Nese i beni keto gjera, nuk do te martoheni kurre me te dashurin tuaj.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Nese i beni keto gjera, nuk do te martoheni kurre me te dashurin tuaj.

Nese i beni keto gjera, nuk do te martoheni kurre me te dashurin tuaj.

Nese i beni keto gjera, nuk do te martoheni kurre me te dashurin tuaj.

Endrra e cdo vajze eshte ta shohe veten gjersa shkon drejt altarit me te dashurin e saj. Me ate qe do dhe kane kaluar shume gjera se bashku. Eshte e veshtire ti thuash PO dikujt ne altar, por kur je marrezisht e dashuruar, kjo eshte gjeja me e bukur qe ben. POR…… Cdo vajze, ben disa gabime. Edhe pa dashje ndonjehere. E per shkak te tyre, asnjehere nuk martohen me ata qe jane ne nje lidhje. Pse ndodh keshtu?? Sepse meshkutj nuk e imagjonojne jeten me nje person te lodhshem. 
Cilat jane gabimet qe e penalizojne cdo femer…

Nuk e kuptojne partnerin e tyre.

Nuk eshte e veshtire te kuptosh partnerin. Pavarsisht botes se tyre komplekse, gjithmone ekziston nje menyre qe ju ndihmon ta kuptoni boten e tyre. Mjafton te gjeni gjuhen e perbashket. Ti jepni kohe atij. Cdokush ka nevoje per pak kohe qe te rrije vetem. Ka nevoje per dike qe te mos i ngjitet pas si parazit. Ndaj nese ju nuk keni mesuar akoma ta kuptoni ate, mos pritni te martoheni sebashku.

Ju nuk e pranoni ate sic eshte.

Nuk ka gje me te keqe sesa te kerkoni te ndryshoni dike. Kjo nuk eshte e pamundur, por eshte e pasjellshme. Te gjithe kemi lindur me te meta. Te gjithe kemi ndonjehere ato shperthimet momentale. Vec se jemi pak te padurueshem ne caste acarimi, nuk do te thote se duhet te ndryshojme. Cdo femer qe perpiqet te ndryshoje edhe veset me te parendesishme te partnerit, ben gabim. Ajo nuk do ta kete kurre dashurine  100% te tij. Madje ai ne nje moment do te kerkoje edhe ndarjen, si deshire per te gjetur dike qe e pranon sikur eshte.

Nese i beni keto gjera, nuk do te martoheni kurre me te dashurin tuaj.

Nuk vleresoni asgje qe ai ben per ju.

Askujt nuk i pelqen te ndihet i neglizhuar. Sado pak te beje ai per ty, ajo vlen shume. Asnjehere mos kerko luks te shfrenuar, apo permbushje absolute te deshirave tuaja. Jepu vlere edhe gjesteve te vogla. MOs harro qe cdo gje qe behet me dashuri eshte me e rendesishme se ndonje gje qe thjeshte vlen nga ana monetare. Ai perpiqet shume qe te lumturoje. Ti nuk duhet ta perbuzesh deshiren e tij te mire. Nese ti e ben, atehere po e humb pak e nga pak.

Beni si filozofe me te.

Ndoshta formimi yt eshte i niveleve te larta. Por kjo nuk do te thote se duhet ti shprehni me partnerin tuaj. Nese deshironi te keni komunikim efikas me njeri tjetrin, meso te jesh spontane. Te flasesh lirshem dhe te harrosh fjalet e medha. Nese ti ben filozofen me partnerin tuaj, ai do lodhet nga ju.

Nese i beni keto gjera, nuk do te martoheni kurre me te dashurin tuaj.

  
        
          

Komentoni