Super fuqite e diellit qe duhet te dini. rrezet e diellit
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Super fuqite e diellit qe duhet te dini.

Super fuqite e diellit qe duhet te dini.

A e keni  vene re se ne dite me diell jeni me te lumtur? Keni me deshire per te bere dicka apo per te vazhduar punen. A nuk ju pelqen me shume te ecni ne bregun e detit nese eshte dite me diell dhe e kthjellet?? Epo sigurisht qe duhet te ndodhe keshtu. Dielli ka disa cilesi shume te rendesishme te cilat ndikojne pozitivisht ne jeten tone.
Me poshte duam te ju tregojme disa vecori te diellit. Prej te cilave, jeta juaj eshte me e mire dhe me e lumtur.

Lexoni me poshte –> Super fuqite e diellit qe duhet te dini. rrezet e diellit

Largon  stresin

Edhe ense jeni te lodhur dhe te trishtuar, dielli do ju ndihmoje te relaksoheni. Ai ka superfuqine e relaksimit te muskujve. Nderkohe qe tensioni i mbledhur ne trup do ju shkarkohet pasi te qendroni nen rrezet e diellit. Dielli eshte mbi te gjitha terapi e shendetshme kunder depresionit. Studimet tregojne se dielli stimulon mikroorganizmat biologjike dhe ndikon ne permiresimin e humorit.

Super fuqite e diellit qe duhet te dini. rrezet e diellit

Ju ben te jeni te lumtur

Buzeqeshja eshte aksesori me i bukur qe dikush mundet te perdore. Per ta patur kete aksesor mjafton te qendrojme vetem pak orene diell dhe gjithcka do te ndryshoje. 
Dielli prodhon Serotoninen, hormonin e humorit, dhe melatonine, qe ndihmon ne betejen ndaj humorit te keq. Gjithashtu na lehtesojne te pushojme me mire ne oret e nates, pasi rregullon ciklin gjume-zgjuar. Nese bejme gjume te qete dhe te lehte, atehere do te jemi te fresket dhe te lumtur gjate dites. Pra e kemi ne ne dore nese duam te jemi apo jo te lumtur…

Super fuqite e diellit qe duhet te dini. rrezet e diellit

Ju lehteson nga nje dite e lodhshme.

Te gjitheve na ndodh te kalojme momente te lodhshme dhe te merzitshme. Dhe te gjithe duam te bejme me mire dhe te lehtesohemi. Sigurisht qe ka shume menyra, por akoma nuk do te keni provuar te qendroni pak caste te shtrire nen rrezet e diellit. Eshte ilaci me i mire qe mund ti jepni vetes per te rimarre energji. Shtrihuni diku ku bie dielli dhe qendroni disa momente me sy mbyllur. Ju sugjerojme te jeni ne ajer te paster dhe jo te mbyllur ne dhome. Do te lehtesoheni dhe clodheni menjehere. E pervec kesaj ju do te jeni me te lumtur dhe me ne forme.

Super fuqite e diellit qe duhet te dini. rrezet e diellit

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş