Ky eshte vrasesi i mbipeshes. Keshtu ju humbni 3 kilogram ne 2 dite.
Home » Si Behet » Mode » Ky eshte vrasesi i mbipeshes. Keshtu ju humbni 3 kilogram ne 2 dite.

Ky eshte vrasesi i mbipeshes. Keshtu ju humbni 3 kilogram ne 2 dite.

Deshira e perbashket e femrave dhe meshkujve eshte te humbin peshe ne menyre te shendetshme. Shume persona zgjedhin rruge te ndermjetme sic jane operimet plastike apo dietat drastike. Por te dyja ato menyra, jane te rrezikshme per shendetin. Pervec te tjerash le edhe efekte anesore per cdo person qe beson ne to.
Nese ju beni nje jete sedentare, mundesia qe te shendosheni eshte me e madhe. Ju do te filloni te vini bark dhe te ju trashen kembet. Nese keni si qellim per te djegur dhjamin ne keto zona, atehere ju keni nje zgjidhje te shendetshme.

Ky eshte vrasesi i mbipeshes. Keshtu ju humbni 3 kilogram ne 2 dite.

Me poshte do ju tregojme menyren e pergatitjes se nje perberje qe ju ben te humbni peshe. Cfare ju nevojiten jane :

  • 4 domate
  • 6 luge gjelle leng limoni
  • 4 thelpinj hudher
  • 6 kube akulli
  • 0.25 l uje 

Ky eshte vrasesi i mbipeshes. Keshtu ju humbni 3 kilogram ne 2 dite.

Pergatitja :

Si fillim ju duhet ti lani domatet dhe te grini ne kube. Priteni edhe hudhren ne copa dhe hidhini bashke ne blender. Miksojini derisa te behen si qulle. Shtoni me pas lengun e limonit, akullin dhe ujin. Tundini perseri mire e mire.

Konsumojeni kete perberje pas cdo vakti. Do ju duket nje sasi e madhe por eshte e shendetshme. Vetem keshtu ju do te luftoni kilet e teperta. Domatet jane te pasura me antioksidante qe e pastrojne trupin. 

Te gjitha toksinat qe keni ne organizem do te largohen ne disa dite. Vetem ne dy ditet e para, nese e konsumoni pas 3 vakteve, ju do humbni 3 kilograme. Kjo eshte menyra me e shendetshme per te humbur peshe.

  
        
          

Komentoni