Mendoni te vishni korse? Ja cfare do ju ndodhe me trupin....te vishni korse korsete
Home » Studenti Online » Dega Mjekesi » Mendoni te vishni korse? Ja cfare do ju ndodhe me trupin….

Mendoni te vishni korse? Ja cfare do ju ndodhe me trupin….

Mendoni te vishni korse? Ja cfare do ju ndodhe me trupin….

Me shume vajza natyra nuk ka qene edhe aq bujare. Ka bere qe ato te kene forma trupore per te cilat nuk jane te lumtura. Gjeresia e kofsheve dhe barku i madh i ben ato te ndihen keq ne trupin qe kane. Kjo gje i detyron ato te kerkojne nje menyre per te rregulluar defektet. Kjo menyre eshte veshja e korseve vazhdimisht. Nese ato perdoren vetem per nje kohe te shkurter nuk sjell ndonje problem. Por disa vajza i perdorin ne menyre abuzive. Dalin me to gjate gjithe kohes. Kjo gje sjell shume komplikime ne shendet. Dhe per pasoje jeta nuk vazhdon si me pare per ato.

Mendoni te vishni korse? Ja cfare do ju ndodhe me trupin....te vishni korse korsete

Nese edhe ju nuk ndiheni mire me veten provoni metoda te tjera per te mbuluar defektet. Korsete jane zgjidhje vetem per raste emergjente. Psh nese do keni nje ballo, nje gezim familjar apo nje rast te vecante. Ne perditshmeri ato do ju demtojne jashte mase shume shendetin. 

Mendoni te vishni korse? Ja cfare do ju ndodhe me trupin....te vishni korse korsete

Ja cfare do ju ndodhe me trupin nese mendoni te vishni korse...

Ju demton sistemin e tretjes :
Korseja ju ngushton dhe ju demton rende zorret. Madje nese i perdorni rregullisht pas disa muajsh ju do keni probleme serioze me tretjen.

Veshtiresojne frymemarrjen :
Diafragma do te kerkoje te zgjerohet dhe korseja e pengon. Madje e ndalon edhe te shkoje ne vend te saj. Nese ju vishni vazhdimisht korse atehere ju nuk do te ngopeni me fryme.

Shkaktojne mpiksje gjaku :
Korseja nuk e lejon gjakun te qarkulloje sakte. Gjaku do te kerkoje te qarkulloje dhe nuk do te kete hapesirat e nevojshme. Keshtu ai do filloje te zeje vend dhe te mpikset.

Dhimbje muskujsh :
Muskujt nuk shpetojne nga dhimbja prej korseve. Nese ju keni dhimbje kembesh mos u drejtoni tek korsete. Do te keni dhimbje me te medha dhe me te padurueshme.

Keto keshilla vlejne edhe per MESHKUJT!!!

Mendoni te vishni korse? Ja cfare do ju ndodhe me trupin....te vishni korse korsete

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş