Arsyet acaruese perse qajne femijet e vegjel. mami femija
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Arsyet acaruese perse qajne femijet e vegjel..

Arsyet acaruese perse qajne femijet e vegjel..

Arsyet acaruese perse qajne femijet e vegjel.

Nuk kam asgje kundra femijeve te vegjel. Ata jane engjej qe zbukurojne jeten tone. Jane krijesat me te brishta dhe me te pafajshme qe ekzistojne. Por ndonjehere na bejne shume merak. Per arsye se qajne pa pushim dhe pa arsye. Jane disa raste qe nuk dime nga ju erdhi te derdhin lot me inat. Ndaj ne kete fragment do te lexoni arsyet acaruese perse qajne femijet e vegjel.

Arsyet acaruese perse qajne femijet e vegjel. mami femija

Jane arsye qesharake, por per ata jane shume madhore.

 • Karrigia eshte me e rende sesa ata mendoni.
 • Macja e ka vene koken ne jastekun ku ai ulet zakonisht.
 • Femija qan sepse uji eshte i lagesht.
 • Qumeshti i djeg nese nuk i fryjne.
 • Thonjte duhen prere sepse jane te ndotur.
 • Biberoni gjendet me larg sesa mund ta arrije.
 • Mami po ledhaton vellane ose motren e tij.
 • Qeni eshte ulur afer karriges dhe ai nuk e shtyn dot.
 • Mikrovala ja ka bere ushqimin shume te nxehte.
 • Mami nuk e lejon te luaje ne balte.
 • Gjyshja i bertet nese e sheh se prek jashteqitjet e qenit.
 • Djathi behet copa copa sapo i ngul pirunin.
 • Mami nuk e lejon te veshe fun (sepse eshte djale).
 • Mamin e tij e puthin edhe njerez te tjere pervec tij.
 • Femija qan sepse motra me e madhe i rregullon krevatin.
 • Embelsirat nuk jane te ftohta sapo dalin nga furra. 
 • Makaronat nuk jane te nxehta edhe nese kane 2 ore ne pjate.
 • Ai nuk mundet te fluturoje si supermani.
 • Femija qan sepse rera ne plazh eshte shume e nxehte.
 • Mami i tij ka nje emer, ajo nuk eshte thjeshte mami.
 • Episodi i filmit vizatimor eshte shume i shkurter.
 • Eshte koha e dushit.
 • Nuk duhet te fleje me qenin.
 • Lugen nuk duhet ta hedhe ne toke dhe te haje serish. etj etj……

Arsyet acaruese perse qajne femijet e vegjel. mami femija

Keto jane arsyet “madhore” qe e bejne nje femije te qaje. Keshtu qe te dashura mama, nuk keni pse te shqetesoheni pafund sa here qe femija qan. Per femijen tuaj eshte fundi i botes nese nuk e leviz dot karrigen. Prandaj mos rendni me vrap pas tyre, sa here ata nisin e qajne nderkohe qe ishin duke qeshur.

 

  
        
          

Komentoni