A doni te jeni nje person i besueshem? Ja cfare duhet te beni.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » A doni te jeni nje person i besueshem? Ja cfare duhet te beni.

A doni te jeni nje person i besueshem? Ja cfare duhet te beni.

A doni te jeni nje person i besueshem? Ja cfare duhet te beni.

Te gjithe duam te leme nje pershtypje te mire tek te tjeret. Kjo ka te beje gjithashtu edhe me deshiren e brendshme qe cdo individ ka per te patur sa me ndikim pozitiv. Ne fund te fundit te gjithe duam te leme pershtypje te mire tek njerezit perreth. Dhe kjo varet direkt nga sjelljet tona. 

Per te qen nje person qe na besojne duhet te bejme disa sjellje qe te tjereve ju pelqejne. Asnjehere nuk ju beson dikush qe ka pershtypje negative per ju. Prandaj per te qene te besueshem, se pari duhet te jemi te pelqyeshem. Gjithcka nis tek ti. Nese e deshiron dicka, normalisht qe do e arrish.

A doni te jeni nje person i besueshem? Ja cfare duhet te beni.

Cfare duhet te beni qe te jeni nje person i besueshem per te tjeret?

1. Beso edhe ti tek ata qe mendon se jane personat e duhur.

2. Perpiqu te jesh sa me pozitiv me te tjeret.

3. Kombino fjalet me sjelljet trupore.

4. Ji vetvetja.

5. Ki durim per cdo gje.

A doni te jeni nje person i besueshem? Ja cfare duhet te beni.

Keto jane sjelljet qe ju bejne nje njeri te pelqyeshem. Te gjithe do te kene pershtypje pozitive per ty. Dhe mbi te gjitha do te fillojne te kene besim ndaj teje. Nuk eshte e lehte te jesh njeri pozitiv ne sy te te tjereve. Por ti mund te ja dalesh me mire se askush. Nese te pelqen te kesh besim tek dikush, edhe dikush tjeter deshiron te te besoje ty. Mesohu te mbash sekret dhe ta vleresosh ate qe dikush te thote ne mirebesim. Te besoj eshte nje kompliment me i mire se sa me pelqen. Mos harroni se natyra njerezore eshte shume dyeshuese. Ti mos lejo qe te tjeret te dyshojne ne miresine qe ti ke. 

  
        
          

Komentoni