E keni menduar se levozhgat e vezeve duhet te hahen??probleme me kockat duhet ti konsumoni
Home » Studenti Online » Dega Mjekesi » E keni menduar se levozhgat e vezeve duhet te hahen??

E keni menduar se levozhgat e vezeve duhet te hahen??

E keni menduar se levozhgat e vezeve duhet te hahen??

Vezet jane nje produkt ushqimor qe perdoren ne cdo shtepi. Ne cdo familje mengjesi nis me veze te skuqur ose me veze te zier. Eshte nje produkt qe sjell shume te mira per shendetin, por eshte edhe i shijshem gjithashtu.

E keni menduar se levozhgat e vezeve duhet te hahen??probleme me kockat duhet ti konsumoni

Zakonisht me te qare vezen, levozhgen e hedhim ne kosh te mbeturinave. Epo nuk duhet ta beni me kete gje. Arsyen e keni me poshte :

Se pari : Kemi te bejme me mbrojtjen e mjedisit. Papastertia qe del ne mjedis prej kalbezimit te kevozhges eshte shume e madhe. Ndaj ju shpetoni veten dhe ambjentin nese i konsumoni ato.

Se dyti : Levozhgat e vezeve jane te pasura me kalcium. Cka do te thote se ju nuk keni nevoje te merrni medikamente per kurimin e urthit. Hani levozhget e vezeve dhe trajtoni problemet me tretjen, dhe me stomakun. Vetem nje levozhge veze permban 2 gr kalcium. Mendojeni mire, sa perfitime do te keni nese hani te pakten 4 levozhge ne jave.

Por kjo nuk do te thote se ju duhet ta hani levozhgen pikerisht sic eshte. Sigurisht qe duhet ta zieni. Kjo eshte menyra e vetme per te larguar bakteret prej aty. Keshtu ju nuk do te rrezikoheni nga ndonje infeksion i mundshem. Pastaj duhet ti piqni ne furre per nje cerek ore. Thermojini me dore ose me bleder dhe mund ti kosnumoni me qumesht ose kos.

E keni menduar se levozhgat e vezeve duhet te hahen??probleme me kockat duhet ti konsumoni

Nese ju e beni kete gje, nuk do te keni me probleme me kockat. Dhe per me teper shume probleme shendetsore do te menjanohen teresisht. Mund te ju duket e cuditshme por duhet ti konsumoni levozhgat.

 

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş