Keni dhimbje sysh? Ja ilaci natyror qe ju nevojitet. dhimbja e syve Perdorimi i ilacit
Home » Studenti Online » Dega Mjekesi » Keni dhimbje sysh? Ja ilaci natyror qe ju nevojitet.

Keni dhimbje sysh? Ja ilaci natyror qe ju nevojitet.

Keni dhimbje sysh? Ja ilaci natyror qe ju nevojitet.

Dhimbjet e syve jane bere dicka mese normale per nje pjese te mire njerezish. Kjo per arsye te punes qe bejne. Apo edhe prej studimeve. Sigurisht qe nuk eshte e lehte te ruash shendetine  syve. Edhe pse mund ti ndiqni te gjitha keshillat dhe sugjerimet e okulisteve, perseri ndonje problem do e ndeshni. Une sot kam per  ju nje kure qe ju shpeton nga dhimbja e syve.

Sigurisht nuk ka perberje medikamentesh dhe mund ta pergatisni vete. Kjo perberje do ju beje ju te shihni me qarte dhe te mos vuani nga dhimbja e syve. Gjithashtu parandalon edhe dhimbjen e kokes, me prejardhje shqetesimet qe vine prej syve.

Keni dhimbje sysh? Ja ilaci natyror qe ju nevojitet. dhimbja e syve Perdorimi i ilacit

Cfare ju nevojitet per te pergatitur kete ilac :

  • 1 kg mjalte origjinal, pa perzierje sheqeri.
  • 3 thelpinj hudher
  • 4 lemona te verdhe
  • 200 gr vaj farash Liri

Pergatitja behet si me poshte :

  • Si fillim duhet te pastroni thelpinjte e hudhres. Shtrydhni limonat ne shtrydhese frutash. Perpiquni te mbani edhe pak nga tuli i tyre. Hidhini ne nje mikser kete leng dhe hudhrat. Lerini te treten hudhrat. Shtoni me pas edhe vajin e lirit. Ne fund shtoni mjaltin. Miksojini edhe per 20 minuta. Do ju formohet nje mase homogjene e lengshme.

Keni dhimbje sysh? Ja ilaci natyror qe ju nevojitet. dhimbja e syve Perdorimi i ilacit

Kete pergatitje vendoseni ne nje kavanoz. Lereni ne ftohje tek frigoriferi dhe pas  nje dite mund ta perdorni.

Keni dhimbje sysh? Ja ilaci natyror qe ju nevojitet. dhimbja e syve Perdorimi i ilacit

Perdorimi i ilacit :

Per tre dite me radhe, konsumoni nje luge gjelle vetem gjysem ore para cdo vakti. Sigurisht kaq perberes nuk do ju dalin me shume sesa per 3 dite. 

Pas ketyre tre diteve, ju do keni shikim me te qarte dhe me te plote. Gjithashtu nuk do ndjeni me dhimbje sysh. Por edhe dhimbja e sinuseve do te reduktohet dhe menjanohet. Nese e keni te nevojshme kete kure mund ta pergatisni nje here ne muaj. Keshtu ne me pak se 4 muaj ju nuk do te keni me nevoje ta perdorni me.

  
        
          

Komentoni