Pergatitni ne shtepi ujin qe vret kancerin. Uji alkaline.Ndikimi i Alkalines Receta Detoksifikuese
Home » Studenti Online » Dega Mjekesi » Pergatitni ne shtepi ujin qe vret kancerin. Uji alkaline.

Pergatitni ne shtepi ujin qe vret kancerin. Uji alkaline.

Pergatitni ne shtepi ujin qe vret kancerin. Uji alkaline.

 

Mos mendoni qe uji qe na vjen en banesa eshte i paster. Ai te jeni te bindur se eshte perzierje mes hormoneve, antibiotikeve dhe metaleve. Te cilat do te perfundojne te gjitha ne organizmin tone.

Uji i piste eshte shkaktar i shume crregullimeve. Duke nisur nga dobesimi i sistemit imunitar, deri tek semundet infektive.

Per kete arsye, shpesh trupi yne behet shume acidik. Humbim energji, ndihemi te keputru, kemi lodhje. Por gjithashtu mund te shtojme edhe ne peshe. Efekte te tilla te padobishme mund te menjanohen vetem duke pire uje te paster. I cili eshte edhe shkaktari kryesor per rregullimin e balances acid-alkaline.

Pergatitni ne shtepi ujin qe vret kancerin. Uji alkaline.Ndikimi i Alkalines Receta Detoksifikuese

Ndikimi i Alkalines ne organizem.

Eshte vertetuar se 95% e kancereve, kane shkaktar ambientin acidik.  Eshte vertetuar gjithashtu se kanceri nuk mund te zhvillohet ne ambient alkaline ku niveli i pH  eshte 7.36 apo me shume.

Pra ne mund ta kemi ne dore vete ekspozimin apo mbrojtjen ndaj kancerit. Keshtu mund te perqendrohemi tek ushqimet apo produktet qe jane alkaline. Nje nder to eshte edhe nje recete uji. Nuk ju duhen shume perberes por mund te shpetoni jeten tuaj.

Receta Detoksifikuese e Ujit me Limon.

 1. 1 Limon
 2. Gjysem kastraveci
 3. Cerek xhinxherfili
 4. Gjysem filxhani gjethe mente

Pergatitni ne shtepi ujin qe vret kancerin. Uji alkaline.Ndikimi i Alkalines Receta Detoksifikuese

Pergatitja :

 • Qeroje nga lekura nje cope xhenxhefili pastaj prite.
 • Gjethet e mentes dhe kastravecin ndajini ne copa te vogla.
 • Limonin ndaje gjithashtu ne rriska.
 • Te gjithe perberesit bashkoji me nje kupe uje.
 • Mbushni ne mengjes nje gote prej lengut dhe pije.
 • Gjithashtu edhe ne mbremje para se te flesh.
 • Mos i hidh produktet qe ke ne tas, thjeshte shto uje mbi to.
 • Mund ti perdorni per 3 dite.
 • Para sa te pini ujin, duhet te kete qendruar se paku 3 ore me keto produkte.
 • Kjo pije do ju jape rezultate te jashtezakonshme.

 

  
        
          

Komentoni