Me lakra turshi humbni 2 kilogram per 4 dite. turshi
Home » Si Behet » Mode » Me lakra turshi humbni 2 kilogram per 4 dite.

Me lakra turshi humbni 2 kilogram per 4 dite.

Me lakra turshi humbni 2 kilogram per 4 dite.

Dieta Me Lakra Turshi

Kjo lloj diete ju garanton humbjen e 4 kilogrameve ne nje fundjave. Eshte nje diete e shendetshme mbi te gjitha. Kjo sepse baza e saj jane sallatrat. Zgjat shume pak dhe nuk ju ndalon te ngrenit. Ja vlen ta provoni :

 

 

 

Me lakra turshi humbni 2 kilogram per 4 dite. turshi

Dita e pare

Mengjesi : Nje porcion djathe, dhe nje fete buke e zeze. (Ose buke me fara)

Dreka : Nje pjate me 200 gr laker turshi dhe 100 gr mish pule + nje molle, ose dardhe

Darka : sallate prej 150 gr laker turshi, 4 rrepa te medha, gjysem kastraveci. (Keto behen sallate).

Dita e dyte

Mengjesi : 15 ml kos dhe nej banane te bera sallate.

Dreka : beni nje supe te tille : 200 gr laker turshi, 100 ml uje, 50 ml leng molle, 2 speca jeshil. Grijini imet specat dhe lakrat dhe ziejini per 10 minuta.

Darka : sallate me 200 gr lakre turshi dhe 15 gr peshk te zier, hidhni edhe pak leng limoni.

Dita e trete

Mengjesi : 15 gram djathe dhe nje kokerr portokall.

Dreka : 150 gr peshk te skuqur dhe 15 gr lakra turshi

Darka : nje patate e zier, pak leng limoni, nje fete buke integrale, 15 gram laker turshi

Dita e katert

Mengjesi : nje fete buke integrale, 50 gr djathe + nje molle

Dreka : 200 gr mish vici i zier dhe 150 gr laker turshi, 2 feta ananas

Darka : sallate domatesh dhe lakre turshi, (100 gr lakerdhe 2 domate)

  
        
          

Komentoni