Si te eliminoni rrudhat teresisht nga fytyra. macadamia per rrudhat
Home » Si Behet » Mode » Si te eliminoni rrudhat teresisht nga fytyra.

Si te eliminoni rrudhat teresisht nga fytyra.

Si te eliminoni rrudhat teresisht nga fytyra.

Rrudhat nuk formohen vetem prej moshes se madhe. Ato fillojne te shfaqen edhe prej faktoreve te brendshem sic eshte stresi dhe ankthi. Por edhe nga faktore te jashtem sic jane dielli, puna para kompjuterit, apo perdorimi i telefonit shume. Nderkohe qe koheve te fundit u bene virale edhe selfiet, te cilet bejne qe fytyra te formoje rrudha.

Si te eliminoni rrudhat teresisht nga fytyra. macadamia per rrudhat

Sot dua te ju paraqes nje kure qe ju eliminon rrudhat teresisht. Perberesi kryesor ne kete rast eshte macadamia. Mund te mos keni degjuar fare per te, por behet fjale per nje bime qe rritet vetem ne Autrali. Ajo ndihmon qe te rikthehet lekura ne gjendjen e meparshme. Dmth te rikthehet freskia e saj. Vaji qe nxirret nga kjo bime thithet shume lehte nga lekura. Kjo per arsye se ka acide lyrore te ngjashme me te lekures.

Pervec te tjerash, macadamia ka veti hidratuese. Ndaj nese keni lekure te lodhur dhe te rrudhosur, eshte aleati kryesor per ta sheruar. Mbi te gjitha ju mbron nga dielli dhe ju ushqen me vitamina. { Vitaminat : A, B1, B2, B3, C, E, hekur, magnez, proteina si dhe acide omega 7 }.

Si te eliminoni rrudhat teresisht nga fytyra. macadamia per rrudhat

Kuren per rrudhat mund ta pergatisni fare lehte vete ne shtepi.

Perberesit :

  • 2 luge gjelle bajame te bluara ne blender
  • 1 luge e gjysem caji vaj macadamia {Nese e keni me pikatore, rreth 20 pika. (E gjeni ne farmaci)}
  • gjysem luge caji uje trendafili

Pergatitja :

Merrni nje ne te paster te vogel. (Rekomandohet qelqi). Perzieni ne te te 3 perberesit me nje luge te vogel. Do ju formohet nje tip paste. Ajo do mbaje eren e vajit dhe bajames.

Aplikojeni ne zonen e fytyres qe keni me shume rrudha. Mbajeni per 20 minuta dhe pastaj shperlaje fytyren me uje te vaket. Ju sugjeroj ta aplikoni cdo 2 here ne jave per 2 muaj. Rezultatet do jene te ndjeshme.

{Nese jeni nen 25 vjece mos e perdorni}!!

 

  
        
          

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*