Biskota me rozmarine dhe limon. Receta gatimi.Gatime te ndryshme
Home » Si Behet » Receta gatimi » Biskota me rozmarine dhe limon. Receta gatimi.

Biskota me rozmarine dhe limon. Receta gatimi.

Biskota me rozmarine dhe limon. Receta gatimi.

Perberesit :

 1. 200 gram Miell 
 2. 145 gram Gjalp
 3. 70 gram Pluhur sheqeri
 4. Lekuren e 1 limoni 
 5. 1 Luge gjelle rozmarine (te copetuar)
 6. 1 veze

Biskota me rozmarine dhe limon. Receta gatimi.Gatime te ndryshme

Pergatitja :

 1.  Ne nje ene rrahim ne mikser gjalpin.
 2. Pasi te jete holluar hedhim lekuret e limonit dhe rozmarinen e grimcuar.
 3. Pastaj shtojme edhe pluhurin e sheqerit dhe miellin avash avash.
 4. Kur ti kemi perzier tere produktet i punojme me dore.
 5. E vendosim brumin ne frigorifer per 30 minuta.
 6. Pas gjysme ore e ndajme brumin ne forma sipas deshires.
 7. Shtrojme leter kuzhine ne nje tepsi dhe e lyejme me vaj.
 8. Rrjeshtojme ne te biskotat dhe i lyejme siper me te vardhe veze.
 9. I pjekim ne 180 grande per 15-18 minuta.  
 10. Pasi te jene pjekur i nxjerrim dhe i sherbejme duke i zbukuruar me pluhur sheqeri.

 

JU BEFSHIN MIRE!

  
        
          

Komentoni