Te dashurohesh me nje arush. Psikologji vajza dashuri
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Te dashurohesh me nje arush.

Te dashurohesh me nje arush.

Te dashurohesh me nje arush.

Deshtimet ne dashuri shpesh te bejne te marresh vendime qe nuk i prisje asnjehere. Jane shume vajza qe heqin dore perfundimisht nga te dashuruarit serish. Nderkohe qe shume te tjera i japim akoma mundesi vetes. Ky koncept ne nje fare menyre eshte i drejte. Te kerkosh te dashurosh edhe pas deshtimit ne nje lidhje eshte dicka normale. Vetem se njeri prej te dashurve nuk ishte i duhuri nuk do te thote se nuk duhet te kesh asnje lloj lidhje me te tjeret. Mbi te gjitha duhet te kerkosh te rigjesh nje dashuri. E heren tjeter te pakten uro qe te jete i duhuri.

Te dashurohesh me nje arush. Psikologji vajza dashuri

Jemi mesuar kohet e fundit te degjojme edhe lidhje te cuditshme. U be e rruges lidhja mes te njejtin seks. Por nuk kemi mbetur pa degjuar as lidhje dhe kontakte intime mes njerezve dhe kafsheve. Ky mbetet nje crregullim ne llojin e tij. Per arsye se nuk ka asnje sens qe te kete nje percim ndjenje ndermjet njeriut dhe kafshes. Gjithsesi, personat qe e kane perjetuar, deshmojne te kunderten.

Te dashurohesh me nje arush. Psikologji vajza dashuri

Pervec kesaj a e dini se ekziston nje dashuri absurde mes vajzes dhe arushit?

Per shume vajza arushet jane zgjidhja me e mire qe kane. Arushet artificiale kane qene gjithmone dashuria e vajzave. Dhe per ta eshte shume normale te shfaqesh dashuri ndaj tyre. Ato i duan, i perfaqojne, i ledhatojne, madje ndajne edhe krevatin sebashku. Per shume vajza ka kuptim te vecante te fjeturit me arushin e tyre, sidomos sapo jane ndare. Preferojne te qendrojne vetem ne krevat dhe jo te kalojne kohen me nje mashkull tjeter.

Per me teper, shume vajza thone se ato nuk i zevendesojne dot. Jane gjithmone aty kur kane nevoje per dike. I degjojne me vemendje. Nuk i bezdisin. Nuk ju marrin kohe me shume sesa vete duan. Kane dike qe ta perqafojne sa here te duan. Flasin me to. Dhe per me teper jane shume komod per te fjetur me to.

Te dashurohesh me nje arush. Psikologji vajza dashuri

Per dicka jane te qeta ne kete mes, arushi nuk do i tradhetoje kurre!

 

 

 

 

  
        
          

Komentoni