Pule ne furre me salce kosi dhe limon. Receta gatimi. vaj ulliri
Home » Si Behet » Receta gatimi » Pule ne furre me salce kosi dhe limon. Receta gatimi.

Pule ne furre me salce kosi dhe limon. Receta gatimi.

Pule ne furre me salce kosi dhe limon. Receta gatimi.

Pule ne furre me salce kosi dhe limon. Receta gatimi. vaj ulliri

Perberesit :

 

 1. 1 Pule 
 2. 350 gram Kos
 3. 1 filxhan caji Vaj ulliri 
 4. 1 kokerr limon (lengun)
 5. Krip,piper 

 

Pergatitja :

 1. Si fillim e lajme pulen me uje te vaket.
 2. E presim ne copa te vogla dhe e veme te zieje vetem me uje dhe kripe.
 3. Pasi te jete zier e veme ne tepsi.
 4. I hedhim siper vaj ulliri dhe e pjekim ne 190 grade per 40 minuta.
 5. Lengun e pules e perdorim per salcen.
 6. E kulojme nga lekurat ose copat e yndyres.
 7. E veme ne nje tenxhere ne zjarre. Shtojme lengun e limonit, kos, kripe, piper.
 8. Lihet ne zjarre per 5-6 minuta dhe pastaj e fikim.
 9. Kete mase ja hedhim pules 10 minuta para se te piqet.
 10. Lihen perseri ne furre perseri ne 190 grade.
 11. Pasi te jete pjekur e servirim pulen bashke me salce.

Pule ne furre me salce kosi dhe limon. Receta gatimi. vaj ulliri

JU BEFTE MIRE!

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş