Biskota me arome limoni. Receta gatimi. Kuzhina shqiptare gjalpe
Home » Fillimi » Biskota me arome limoni. Receta gatimi.

Biskota me arome limoni. Receta gatimi.

Biskota me arome limoni. Receta gatimi.

 

Perberesit :

 • 150 gram gjalp i zbutur
 • 150 gram sheqer
 • 2 veze
 • 1 limon
 • 150 gram miell
Biskota me arome limoni. Receta gatimi. Kuzhina shqiptare gjalpe

Pergatitja:

 • Si fillim duhet ta ngrohim furren ne 180 grade.
 • Ne nje mikser hedhim gjalpin dhe e rrahim mire.
 • Shtojme ne te sheqerin dhe vezet.
 • I rrahim derisa te jete bere nje mase e njetrajtshme.
 • Qerojme limonin nga lekura dhe lekuren e grijme sa me imet te mundemi.
 • I hedhim edhe lekuret, edhe lengun e limonit ne mikser.
 • Nderkohe ne fund, shtojme miellin.
 • Duke e shtuar dhe duke i rrahur pa nderprerje.
 • Keshtu do na formohet nje brume pa kokrriza.
 • Lyejme nje tepsi me gjalpe dhe rendisim brumin ne forma sipas deshires.
 • I lyejme persiper me gjalpe dhe i veme te piqen per 20 minuta.
 • Kur te jene pjekur servirini, me pak pluhur sheqeri siper.

Biskota me arome limoni. Receta gatimi. Kuzhina shqiptare gjalpe

JU BEFSHIN MIRE!

 

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş