qumesht Djathe te bardhe Zimaropita. Recete tradicionale Greke. Gatime shtepie te thjeshta
Home » Si Behet » Receta gatimi » Zimaropita. Recete tradicionale Greke.

Zimaropita. Recete tradicionale Greke.

Zimaropita. Recete tradicionale Greke.

Perberesit :

 1. 4 Filxhane caji miell

 2. 3 Veze

 3. 500 gr Djathe te bardhe

 4. 3 Filxhane caji qumesht

 5. Gjysem Filxhani caji vaj ulliri

 

Pergatitja :

 1. Te gjithe perberesit i hedhim ne nje tas dhe i perziejme.
 2. I shtypim mire me luge ne menyre qe djathi te grimcohet.
 3. Kete mase e hedhim ne nje tepsi te lyer me gjalpe.
 4. Pjekja realizihohet ne 200 grade oer 35 minuta.
 5. Kur te marre ngjyre te kuqe e heqim nga furra.
 6. Shija e tij do te jete shume me e mire kur te ftohet.

JU BEFTE MIRE!

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş