Shpjegime psikologjike. Cfare do te thote te shikosh veten ne enderr duke u puthur me dike.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Shpjegime psikologjike. Cfare do te thote te shikosh veten ne enderr duke u puthur me dike.

Shpjegime psikologjike. Cfare do te thote te shikosh veten ne enderr duke u puthur me dike.

Shpjegime psikologjike. Cfare do te thote te shikosh veten ne enderr duke u puthur me dike.

 

Na ndodh ndonjehere qe endrrat te na bejne konfuz. Cuditemi pse ishte pikerisht ajo enderr gjate nje gjumi te thelle. Ose habitemi sesi kemi kalar thuajse gjithe naten duke enderruar pikerisht ate gje qe as nuk e kemi menduar gjate dites.

Kemi thene se endrrat jane sinjale. Ata na shfaqen per te na treguar dicka qe ja mohojme vetes. Ndaj asnjehere nuk duhen injoruar. Nuk duhet te pyesim kedo se cfare do te thote te shohesh nje enderr te caktuar. Eshte mire qe te kerkohet ndihma e dikujt qe eshte i specializuar ne nje dege te psikologjise, qe e ka aftesine te jape nje shpjegim te caktuar. Ndaj edhe ne duam te ju japim nje shpjegim qe lidhet me nje lloj endrre :

Te shohesh veten duke u puthur me dike.

Kjo eshte nje enderr shume e zakonshme. Ose me sakte nje enderr qe shihet shpesh.  Ne kete rast mos e qoni mendjen tek dikush qe ka mall per partnerin. Apo tek dikush qe ka deshire te kete kontakt seksual me dike. Sigurisht qe s’ka asnje lidhje me kete shpjegim banal qe jemi mesuar te degjojme. Keshtu qe nese ju ndodh ta shihni veten duke perjetuar nje puthje pasionante me dike, atehere do te thote dicka qe ka te beje me gjendjen tende emocionale dhe jo fizike. (Fizike ne kete rast e them per faktin se deshiron te kesh kontakt seksual, qe nuk eshte i qendrueshem ne kete rast).

Shpjegime psikologjike. Cfare do te thote te shikosh veten ne enderr duke u puthur me dike.

Ja sa shpjegime ka kjo enderr :

  1. Nje puthje ne buze me dike qe nuk i dallon fytyren : Ne kete rast ka te beje me nje nenshkrim qe shume shpejt pret ta besh. Ndoshta me nje marreveshje. Mbase me ndonje pune te re. Nuk ka nje shpjegim konciz. Por eshte e sigurte qe shume shpejt nje marreveshje do e firmosesh!
  2. Deshire per te puthur partnerin e dikujt qe njihni : Ky shpjegim eshte disi me konkret. Kemi te bejme me nje gjendje pakenaqesie qe ju po perjetoni. Ndaj edhe ne nje fare menyre deshironi me te vertete te keni nje lidhje te re.
  3. Puthje me dike qe nuk e njihni : Ne kete rast kemi te bejme me nje gjendje jo fort te mire per ty. Do te thote se dikush ne jeten tende te ushtron force edhe psikologjike edhe fizike per ti bere gjerat. Ndaj ngarkesa emocionale ju ben qe te shihni nje enderr te tille. Mendojeni mire, kush ju ben te ndiheni keq. Dhe,,,,,distancohu prej atij personi.
  4. Nje puthje pasionante franceze : Deshire e juaja per te patur dike me te cilin te shpreheni lirshem rreth nevojave tuaja seksuale. Edhe nese do te jete dikush qe domosdoshmerit do keni lidhje. Ne kete rast keni nevoje per dike qe te flisni hapur edhe pse mund te ndiheni ‘te ndyre’.]

Keto jane shpjegimet qe qendrojne ne rastin e endrres me nje puthje!

 

  
        
          

Komentoni