Cfare e ben nje vajze te bezdisshme ne syte e nje mashkulli.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Cfare e ben nje vajze te bezdisshme ne syte e nje mashkulli.

Cfare e ben nje vajze te bezdisshme ne syte e nje mashkulli.

Cfare e ben nje vajze te bezdisshme ne syte e nje mashkulli.

 

Zakonisht vajzat per te terhequr vemendjen bejne disa veprime qe fatkeqesisht nuk duhet. Duke dashur gjithnje te kene dicka per te thene, qellon qe te thone gjerat e gabuara. Nderkohe qe duke u perpjekur te bejne ndonje per vete, dalin si ‘budallacka’. Shpesh vajzat duken keq edhe ne syte e partnereve te tyre. Kjo per arsye se disa fjale i thone ne momentin e gabuar.

Zakonisht situatat e sikletshme ndodhin ne grup. Kur ka te tjere te pranishem qe ju degjojne dhe ju shohin me vemendje. Ne keto raste nuk duhen thene e bere shume gjera, sepse aty dallohesh lehtesisht. E nese eshte prane jush edhe partneri juaj, atehere me te vertete NUK DUHET te flisni shume.

Ne grupet shoqerore zakonisht, krijohet nje situate shume e ngrohte. E pervec kesaj vajzat edhe behen te bezdisshme duke u perpjekur per te thene dicka. Disa veprime jane te teperta sido qe ju te mendoni. Keshtu qe eshte me mire, te mos i besh disa veprime, nese me te vertete nuk eshte e nevojshme. Nuk po themi me gjate se ‘nuk duhet’ te beni dicka, por po ju tregojme ne menyre konkrete, cfare nuk duhet te beni.

Cfare e ben nje vajze te bezdisshme ne syte e nje mashkulli. nuk duhet

Cfare e ben nje vajze te bezdisshme ne syte e nje mashkulli :

 1. Flirtimi me meshkujt qe jane ne ambjent perreth eshte i gabuar.
 2. Mos qeshni pa pushim. Nese dikush thote nje shaka, kjo nuk do te thote ta zgjatni te qeshuren 1 ore.
 3. Mos flisni per meshkujt e famshem. As mos e qoni neper mend te adhuroni trupin me muskuj te tyre. Nese ju pelqen aq shume mbaje ndjenjen per vete dhe mos e thuaj me entuziazem.
 4. Nuk duhet te permenden koleget meshkuj me te cilet kalon nje pjese te mire te dites.
 5. Nese jeni ne nje grup, mos iu jep muhabet meshkujve te tjere qe nuk jane me ju..
 6. Mos perkujtoni cfare ke kaluar me te dashurin. (Askujt nuk i intereson).
 7. Nuk duhet te thoni se e shijoni kohen e lire pa partnerin.
 8. Te shkosh ne nje party pa te dashurin.
 9. Te qendrosh me koleget jashte orarit.
 10. Nuk duhet permendur tere kohen fakti se ke nje mashkull, mik te ngushte.
 11. Te flasesh per veshjet qe te kushtojne shume.
 12. Permendja e hatermbetjeve  me miket e tua.
 13. Te flasesh gjithe kohen per arritjet e tua.
 14. Shpjegimi i nje situate te lodhshme me detaje.
 15. Perqendrimi ne nje problem qe po kalon kohet e fundit.
 16. Flirtimi me kamarierin.

Cfare e ben nje vajze te bezdisshme ne syte e nje mashkulli. nuk duhet

Keto jane disa nga gjerat qe ju bejne te jeni qesharake. E pervec ketyre, do ju bejne te jeni edhe te bezdisshme. Per aq kohe sa nuk ju demtojne edhe nese nuk i beni, atehere MOS I BENI as MOS I THONI!

  
        
          

Komentoni