Biskota te thjeshta me cokollate. Receta gatimi te thjeshta vanilje gjalpe
Home » Si Behet » Receta gatimi » Biskota te thjeshta me cokollate. Receta gatimi.

Biskota te thjeshta me cokollate. Receta gatimi.

Biskota te thjeshta me cokollate.

Receta gatimi.

 

Perberesit:

 • 400 gr miell
 • 200 gr cokollate e grire ne copa te vogla
 • 150 gr sheqer
 • 200 gr gjalp
 • 2 veze
 • 2 luge kafe fryres per embelsira
 • 1 pako vanilje
 • pak kripe

Biskota te thjeshta me cokollate. Receta gatimi te thjeshta vanilje gjalpe

Pergatitja:

 1. Ne nje ene hidhni gjalpin qe e keni lene te zbutet pak.
 2. Shtoni sheqerin, pak kripe , vezet dhe rrihini te tera bashke. Mund te perdorni tel kuzhine, ose edhe mikser.
 3. Shtoni pastaj miellin , fryresin e embelsirave dhe vailjen dhe perziejini. Keshtu do behet nje brume i ngjeshur.
 4. Ne fund fare shtoni copat e cokollates.
 5. Ne tavolinen e punes hidhni pak miell.
 6. Shtrijeni brumin dhe sheshojeni me dore.
 7. Pritini ne copa dhe jepini forme si te deshironi.
 8. Taven qe do i piqni, lyejeni me gjalpe.
 9. Radhitini te tera ne tave dhe lyejini me te kuqe veze persiper.
 10. Piqini per 20 minuta ne 180 grade.
 11. Kur ti keni pjekur nxirrini dhe lerini te ftohen. Mund ti shoqeroni me leng frutash ose kakao.

JU BEFSHIN MIRE!

  
        
          

Komentoni