Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip. 21
Home » Si Behet » Teknologji » Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip.

Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip.

Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip.

 

Google Drive sherben per te ruajtur dokumente qe na duhen. Vendi per te ruajtur keto dokumente eshte 15GB, te cilat i kemi totalisht FALAS. Atehere le te fillojme me proceduren e instalimit te ketij aplikacioni.

Fillimisht gjeni PLAY STORE ne telefonin tuaj. Pasi ta keni hapur shkoni to kuadrati ikerkimit.

Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip.

 

Pasi keni kerkuar per fjalen Google Drive do shfaqen rezultatet e kerkimit. Shtypni mbi fjalen Google Drive. Hapi i radhes : Shtypni mbi fjalen Google Drive. Sic e shikoni eshte FREE (Falas).

Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip. 1

Zgjidhni opsionin INSTALL per te kaluar ne hapin e radhes.

Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip. 2

Eshte momenti per te pranuar kushtet e perdorimit. Shtypni ACCEPT per te vazhduar.

Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip. 3

Fillon procesi i shkarkimit te aplikacionit nga PLAY STORE. Ju duhet te keni internet ne telefonin tuaj, ose duhet te lidheni ne nje rrjet wireless.

Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip. 4

Procesi i instalimit fillon automatikisht pasi aplikacioni te jete shkarkuar ne telefonin tuaj. Ju vetem prisni pa prekur asgje deri kur te mbaroje edhe ky proces.

Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip. 5

Kur te mbaroje procesi i instalimit do shikojme qe opsioni per ta hapur aplikacionin e sapo instaluar shfaqet automatikisht. Opsioni tjeter eshte “UNINSTALL” dmth ta c’instaloni. Por ne nuk duam dicka te tille. Shtypim mbi fjalen OPEN qe te hapet Google Drive.

Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip. 6

Fillon hapja e programit.

Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip. 7

Jane disa hapa te cilet duhet ti ndjekim ne menyre qe te bejme konfigurimin e Google Drive ne telefonin tone. Fillimisht aplikacionin kontrollon per informacionin e nevojshem.


Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip. 8

Hapi i radhes eshte te bejme regjistrimin. Duhet te regjistrohemi me nje adrese e-maili qe kemi ose duhet te hapim nje te re nese nuk kemi.

Nese nuk keni nje adrese e-maili atehere hapni nje te re duke klikuar KETU.

Per ju qe keni adresen e gatshme, shkruani e-mailin ose numrin e telefonit me te cilin jeni regjistruar. Pasi te keni plotesuar fushat e nevojshme shtypni NEXT.

Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip. 9

 

Plotesoni fjalekalimin dhe shtypni NEXT per te kaluar te hapi i radhes.

Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip. 11

Tani eshte momenti per te verifikuar adresen me ane te numrit te telefonit qe keni deklaruar kur e keni hapur si adrese. Ne numrin e celularit tuaj do ju vije nje mesazh. Shkruani kodin qe ju erdhi me mesazh te numri i telefonit, te kuadrati perkates. (Shikoni foton).

 

Shtypni ACCEPT per te pranuar kushtet e perdorimit.

Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip. 13

 

Informacioni perpunohet dhe kontrollohet. Kaloni ne hapin tjeter duke shtypur NEXT.

Programe per telefona Android. Si te instaloj Google Drive ne telefon. Tutoriale shqip. 14

 

Aplikacioni hapet. Tani mund te fillojme te bejme perdorimin e tij. Sikur e shikoni te MY DRIVE une kam ruajtur dokumentet e mia. Te njejten gje mund te beni edhe ju.

Ky eshte edhe nje sherbim shume i mire dhe FALAS per te gjithe ne. Keshtu ne nuk kemi nevoje qe te blejme nje Hard Disc (disku i ngurte) per te ruajtur disa materiale te cilat fare lehte mund ti ruajme ne Google Drive.

Nje tjeter aplikacion qe ofron kete sherbim eshte edhe DropBox. Nese deshironi te instaloni DropBox ne kompjuterin tuaj na ndiqni duke klikuar KETU.

Nese nuk keni llogari te hapur ne DropBox mos u shqetesoni. Si te hap llogari ne DropBox ? Na ndiqni ne tutorialin e meposhtem duke klikuar KETU.

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş