Kulac me pure patatesh dhe djathe. Receta gatimi,
Home » Si Behet » Receta gatimi » Kulac me pure patatesh dhe djathe. Receta gatimi,

Kulac me pure patatesh dhe djathe. Receta gatimi,

Kulac me pure patatesh dhe djathe.

Receta gatimi.

 

Perberesit:

  • 2 filxhane caji pure patatesh,
  • pak djathe parmexhan
  • 1 veze e tundur,
  • 7 luge miell

 

Pergatitja :

N je ene perzieni purene, 3 luge miell, dhe vezen. Djathin grijeni imet dhe shtojeni gjithashtu. Me ndihmen e nje luge beni qe keta perberes te bashkohen teresisht.

Kete perberje ndajeni me nje luge. Punojeni me dore ne forme qofteje te shtypur.

Pastaj kalojeni neper miell. Keshtu veproni me te gjithe masen qe keni.

Merrni nje tigan dhe hidhni vaj ne te. Kur te arrije nxehtesine maksimale atehere  skuqini nje e nga nje.  Secili kulaq nuk duhet te rrije me shume se 3 minuta ne njeren ane.

Kur te kene marre nje ngjyre te kuqerremte jane gati.

Kulac me pure patatesh dhe djathe. Receta gatimi, miell

Ju befshin mire!

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş