Pure me patate dhe salce kosi. Receta gatimi. gjalpe
Home » Si Behet » Receta gatimi » Pure me patate dhe salce kosi. Receta gatimi.

Pure me patate dhe salce kosi. Receta gatimi.

Pure me patate dhe salce kosi. Receta gatimi.

 

Perberesit per nje kupe mesatare :

  • 2 patate
  • 2 thelpinj hudher
  • 1 filxhan caji Salce kosi
  • 1 luge gjelle Gjalpe
  • Kripe, piper i zi
  • 1 luge gjelle vaj ulliri

 

Pergatitja :

Qerojme patatet dhe i ziejme vec me uje. Zierja duhet e plote, derisa te zbuten teresisht.

I shtypim dhe u shtojme salcen e kosit dhe gjalpin. I perziejme mire. Iu shtojme edhe kripen e piperin.

E perziejme vazhdimisht derisa te behet mase homogjene.

I shtojme ne fund pak vaj ulliri.

 

JU BEFTE MIRE!

  
        
          

Komentoni