Kush shikon profilin tim ne Facebook. Tutoriale shqip. viziton profilin ne 8
Home » Si Behet » Teknologji » Kush shikon profilin tim ne Facebook. Tutoriale shqip.

Kush shikon profilin tim ne Facebook. Tutoriale shqip.

Kush shikon profilin tim ne Facebook

Tutoriale shqip

Nese jeni kureshtare te dini se kush viziton profilin tuaj ne Facebook na ndiqni ne kete tutorial. Do ju tregojme me hapa te thjeshte edhe per ju qe jeni dashamires te kurioziteteve te teknologjise.

Fillimisht vizitojme faqen zyrtare te Facebook duke klikuar KETU. Ne faqen kryesore te Facebook identifikohuni me emrin dhe fjalekalimin tuaj personal.

 

Kush shikon profilin tim ne Facebook. Tutoriale shqip. viziton profilin ne

 

Pasi te kryeni proceduren e identifikimit klikoni e menuja HOME.

 

Kush shikon profilin tim ne Facebook. Tutoriale shqip. viziton profilin ne 2

 

Ne faqen qe hapet me te djathten e miut klikoni diku ne faqe. Nuk duhet te klikoni mbi fotografi ose link. Per me shume shikoni fotografine e meposhtme.

 

Kush shikon profilin tim ne Facebook. Tutoriale shqip. viziton profilin ne 3

 

Nje faqe me shkronja te cuditshme (per ju qe nuk e dini se cfare jane) do hapet. Mos u cuditni. Eshte kodi i asaj faqeje qe pate me pare me grafike. Ajo qe shikoni tani eshte kodi me te cilin eshte shkruar ajo pjese grafike qe pate. Ka disa gjuhe te ndryshme per te bere nje faqe interneti. Gjuhet me te perdorura jane html, java, php etj.

 

Kush shikon profilin tim ne Facebook. Tutoriale shqip. viziton profilin ne 4

 

Tani ka ardhur momenti te zbulojme se kush viziton profilin tone ne Facebook. Mbani te shtypur butonin CTRL dhe shtypni butonin F. Kjo eshte menyra per te kerkuar dicka ne faqen qe shikojme.

 

Kush shikon profilin tim ne Facebook. Tutoriale shqip. viziton profilin ne 5

 

Pas ekzekutimit te kesaj komande lart djathtas do hapet nje kuadrat i vogel. Aty ju jepet mundesia te shkruani fjalen ose frazen qe deshironi te kerkoni. Ne rastin tone ne do kerkojme per fjalen initialchatfriendslist.

 

Kush shikon profilin tim ne Facebook. Tutoriale shqip. viziton profilin ne 6

 

Disa numra me 15 shifra kane dale ne vijim te fjales qe kerkuam. Jane numra te tipit 100001508177703, 100007506393531, 100001508177703 etj. Ata numrat jane njerezit qe na kane vizituar profilin tone. Le ti perkthejme ne nje adrese te lexueshme.

Si te shikoj kush ka vizituar profilin tim ?

Kopjoni nje prej numrave. Shkoni ne faqen e Facebook. Pas adreses www.facebook.com vendosni slash /, dhe me pas vendosni numrin qe kopjuat me pare. Shikoni fotografine e meposhtme per me shume.

 

Kush shikon profilin tim ne Facebook. Tutoriale shqip. viziton profilin ne 7

 

Shtypni butonin ENTER pasi te keni bashkangjitur numrin. Numri do te kthehet ne nje emer qe do te thote qe eshte edhe personi qe ka vizituar profilin tuaj.

Na ndiqni per me shumene www.sibehet.com

Nese keni deshire te beheni pjese e jona na shkruani ne adresen admin@sibehet.com

Mirepresim idete dhe bashkepunimin tuaj.

  
        
          

Komentoni